L O A D I N G

Uroczystość Najświętszej Trójcy (4 czerwca 2023 r.)

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godzinie 1630 zapraszam na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Tradycyjnie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej.
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godzinie 700 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dzień dzisiejszy w całej Polsce jest obchodzony jako Dzień Dziękczynienia.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.
  • w środę – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego prezb. i męcz.
 5. W najbliższy czwartek 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy Kapliczce u pp. Wiesławy i Józefa Motyka II ołtarz przy Kapliczce u pp. Małgorzaty i Krzysztofa Sowa, III ołtarz przy Kapliczce na działce p. Andrzeja Udzieli, IV ołtarz przy Kościele, proszę o przygotowanie tego Ołtarza Zastęp Świętego Michała Archanioła oraz Grupę wokalną One Dream. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu Ołtarzy sąsiadów i chętnych parafian. Niech to będzie wyraz naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod Postacią Chleba. Jeśli pozwoli pogoda to Msza św. o godz. 1000 odprawiona będzie przy ołtarzu polowym. Po Uroczystej Sumie udamy się w procesji eucharystycznej, na którą prosimy przygotować feretrony, baldachim, strażaków prosimy o pomoc w organizacji ruchu drogowego i zapewnieniu bezpieczeństwa, zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, a także dzieci z klas 4 przeżywających Rocznicę Komunii Św. Prosimy o liczny udział Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i młodzież bierzmowaną, kandydatów z kl. 6 i 7. Ruch Sercańskiej Młodzieży. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na cele charytatywne i hospicja w diecezji.
 6. Od piątku 09.06 do czwartku 15.06 Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Procesja. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę 10.06 Ministranci wyjeżdżają na Finał Diecezjalnych Rozgrywek w Piłkę Nożną Halową do Brzeska.
 8. W sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy na spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 9. W tygodniu spotkanie grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1830 w kościele.
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o godz. 1615 w kościele
  • DSM o godz. o 1600 na plebanii.
  • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
  • Schola „Boże nutki” w sobotę o 1100 na plebanii.
 10. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w dniach 26 czerwca – 1 lipca. Spotkanie jest dla tych, którzy ukończyli 7 klasę oraz dla młodzieży szkół średnich i studentów. W programie czas na modlitwę, zabawę, integrację oraz warsztaty. Koszt uczestnictwa i dojazdu to 350 zł. Więcej informacji na plakacie lub na stronie www.sercanskie.pl i w mediach społecznościowych. Zapisy na wyjazd z parafii u ks. Adama do 18 czerwca.
 11. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 12. Panu Karolowi Radziakowi bardzo serdecznie dziękuję za pracę przy naszym kościele. Bóg zapłać.
 13. Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w okresie od 12 czerwca do 26 czerwca na realizację projektów w zakresie: „Dotacja na podejmowanie działalności gospodarczej”. Więcej informacji na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka” oraz gmin Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka i Miasta Grybów.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  dla najmłodszych Mały Gość a także Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania
Dnia Pańskiego i błogosławieństwa Trójcy Przenajświętszej.

0 Comments