L O A D I N G

Uroczystość Poświęcenia Kościoła Parafialnego – XXXI Niedziela Zwykła (31 października 2021 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Różańcowe. Dzisiaj w Uroczystość Poświęcenia naszej parafialnej świątyni dziękujemy Panu Bogu za nasz Binczarowski kościół – miejsce, które jednoczy nas jako wspólnotę wierzących w Boga.
 2. Dziś od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • we wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarze o godz. 1400. Po procesji Msza św. w kościele. Taca z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zostanie przeznaczona na utrzymanie naszego cmentarza. Bardzo proszę naszych Strażaków o zabezpieczenie drogi przejścia procesji i już dzisiaj im za tę posługę bardzo serdecznie dziękuję.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy Cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. We wtorek 02.11 we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 700, 915  i 1800. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe.
 7. Odpust zupełny za zmarłych – codziennie za jedną duszę – można zyskać od 1 do 31 listopada pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej (spowiedź św.), przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. W dniu 2 listopada ten odpust możemy zyskać także w kościele. Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskania odpustu, który zwykle przypada na dni od 1 do 8 listopada na cały miesiąc listopad.
 8. Codziennie Msza św. o godz. 700, zmiana wieczornej mszy św. na godz. 1700. W dni powszednie będą po niej nabożeństwa wypominkowe. W niedzielę wypominki z nieszporami za zmarłych o 1530.
 9. W tym tygodniu wypada I Czwartek I Piątek i I Sobota Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych połączona z modlitwą za zmarłych po mszy św. o godz. 1700. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900. Z racji spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych nie będzie specjalnej spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem.  
 10. W sobotę w kościele po mszy św. porannej spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 11. Zapraszamy na spotkanie grup duszpasterskich:
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę na godz. 1600 na plebani.
  • Ministrantów w piątek na godz. 1600 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek na godz. 1900 na plebani.
  • Scholę „Boże Nutki” w sobotę na godz. 1000 na plebani.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 700, a dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100.
 13. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione prosimy przynosić do zakrystii.
 14. Zachęcam do zapoznanie się z Ideą Sercańskiego Centrum Duchowości. Jego głównym celem jest propagowanie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wśród inicjatyw są rekolekcje w Krakwie i Zakopanym, o uzdrowienie serca, uleczenie relacji z rodzicami oraz dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Szczegóły na stronie internetowej. Adres strony można znaleźć na plakacie w gablocie.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy opieki Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych i wstawiennictwa Wszystkich Świętych i Błogosławionych.

0 Comments