L O A D I N G

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia 2023 r.)

  1. Dziś Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 Zapraszamy na nabożeństwo kolędowe. Dziś Międzynarodowy Dzień Pokoju. Za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” o światło łaski i Bożą pomoc w Nowym Roku można zyskać odpust zupełny. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 700. Po południu do naszych domów zapukają Kolędnicy Misyjni. Prosimy o przyjęcie ich w duchu chrześcijańskiej miłości. Ofiary zbierane przez Kolędników Misyjnych przeznaczone są na dzieła misyjne.
  2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona będzie na misje. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie: złota, kadzidła i kredy. Na drzwiach naszych domów piszemy litery C+M+B czyli Christus Mansionem Benedicat – Chrystus Mieszkańcom Błogosławi. W piątek w Uroczystość Objawienia Pańskiego  zaplanowany jest Orszak Trzech Króli O 1015 spotykamy się przy Domu Kultury! Po wizycie u Heroda wyruszamy do naszego parafialnego Betlejem, gdzie o 1100 uczcimy z Mędrcami Nowonarodzonego Chrystusa podczas Eucharystii.
  1. W poniedziałek o godz. 1800 w Domu Kultury Spotkanie uczniów klasy 8 i  innych osób zaangażowanych w  Orszak Trzech Króli.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca stycznia. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed Mszą św. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.
  3. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Bóg zapłać za otwarte drzwi i serca. Dziękujemy za chrześcijańskie przyjęcie, pomoc w dotarciu na kolędę, posiłki, przyjęcie ministrantów. Bóg zapłać za Waszą obecność, wspólną modlitwę i za składane ofiary z racji kolędy.
  4. W przyszłą niedzielę – przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
  5. „Kto śpiewa dwa razy się modli” W niedzielę 15 stycznia na godz.14.00 zapraszamy do naszej parafialnej świątyni na Koncert Kolęd czyli  wspólne kolędowanie wszystkie grupy wokalne. Ponadto każdy kto chciałby zaśpiewać  solo czy rodzinnie czy w grupie lub zagrać  na instrumencie jest mile widziany. Kultywujmy naszą rodzimą i lokalną tradycję i cieszmy się wspólnie kolędując Małemu Narodzonemu Jezusowi prosząc o  Pokój  na świecie i Błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Bo mądre słowa piosenki mówią: „Gdzie słyszysz śpiew tam idź tam dobre serca mają, źli ludzie mówię Ci, że nigdy nie śpiewają”. Do piątku 13 stycznia włącznie nasza  Filia GOK  przyjmuje zgłoszenia  wszystkich chętnych.
  6. Zarząd OSP Binczarowa informuje, że zebranie sprawozdawcze  odbędzie się w sobotę 07.01.2023 o godz. 1400. Obecność obowiązkowa wszystkich strażaków.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Mały Promyczek dobra.
  8. Polećmy Miłosiernemu Bogu śp. papieża Benedykta XVI, który przeszedł do Domu Ojca. Wieczny odpoczynek…

Drodzy Parafianie!
Nich Was Pan błogosławi i strzeże.
Niech rozpromieni oblicze swe nad Wami,
Niech Was obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku Wam oblicze swoje
i niech Was obdarzy pokojem.
Błogosławionego Roku Pańskiego 2023!

Szczęść Boże

0 Comments