L O A D I N G

V Niedziela Wielkanocna (28 kwietnia 2024 r.)

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godzinie 1630 zapraszam na nieszpory. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się poświecenie strojów pierwszokomunijnych.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. 30.04 – Zgodnie z tradycją tarnowską w ostatni dzień kwietnia rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni o 1730, a w niedzielę o 1630. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać figurkę Matki Bożej Fatimskiej.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc. Patronki Europy. Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny Światowej. Rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością św. Stanisława B.M.
  • w środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  •  w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. Kościoła.
  • w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę o godz. 700, 915, 1100 i o 1700. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Po Mszy św. o godz. 1100 będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca dla Róż bł. Rodziny Ulmów, bł. Karoliny i bł. Carlo Acutisa.
  • w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męcz.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w I czwartek od godz. 900. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 2. W sobotę 4 maja o godz. 900 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po nim sakrament spowiedzi dzieci z klas III. Na to nabożeństwo zapraszamy rodziców i rodzeństwo i w miarę możliwości chrzestnych dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy również, że największym darem na I Komunię jest dobry przykład i przyjęta w tym dniu Komunia św.
 3. Uroczystość I Komunii św. będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 5 maja, o godz. 1100. Wiele miejsc będzie rezerwowanych, więc w miarę możliwości zapraszamy na Msze św. o innej godzinie niż 1100. Proszę nie zajmować przed Mszą św. miejsc w przedsionku i pod chórem. Zajmiemy je dopiero po rozpoczęciu Mszy św., gdy dzieci i rodzice wejdą już do kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci przystępujących do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. i ich rodzin.
 4. We wtorek zapraszam na Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła o 630.
 5. W dniach od 29.04 do 3.05 w naszej Parafii zostanie zorganizowana wystawa poświęcona bł. Rodzinie Ulmów. Będą to Gabloty ustawione obok naszego kościoła. Zachęcam i zapraszam do zapoznania się z historią życia, śmierci i wyniesienia do chwały ołtarzy Tej wyjątkowej rodziny.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Józefowi i Wojciechowi Kmak za pracę na plebani. Bóg zapłać.
 7. Ministrantów i Lektorów naszej parafii zapraszamy na „Rajd Rowerowy” organizowany przez duszpasterstwo powołań Księży Sercanów. Rozpoczęcie przy naszym kościele w czwartek 2 maja o godz. 1030. Dokładna trasa i program jest umieszczony w gablotach oraz na stronie internetowej i Facebooku parafii. Serdecznie zapraszam.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi
i Matce Bożej Królowej Polski, a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo niech ześle na nas wiele łask.
 Szczęść Boże!

0 Comments