L O A D I N G

V Niedziela Wielkanocna I Komunia Święta (07 maja 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 oraz o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. o godz. 1100 23 dzieci z klas III przyjęły I Komunię Świętą. Wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu spowiedzi. Przez cały tydzień w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach majowych. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III za przystrojenie kościoła i placu przykościelnego oraz dar ołtarza – ornat.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Uroczystość Świętego Stanisława B.M. Głównego Patrona Polski, diecezji i naszej parafii.
 4. W niedzielę – 14.05 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława. BM. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Uroczystej sumie o godz. 1100 będzie przewodniczył ks. Marek Borzęcki SCJ. Ojciec Duchowny  w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach. Jeśli pogoda pozwoli to Sumę o godz. 1100 sprawować będziemy przy Ołtarzu Polowym. Po sumie procesja wokół kościoła. Proszę o przygotowanie feretronów i baldachimu, jak również zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Zapraszamy dzieci Komunijne i dzieci rocznicowe w strojach komunijnych,  LSO, DSM, RSM, młodzież, strażaków z pocztem sztandarowym.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 1730. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy losować figurki Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 6. Zapraszam na spotkania grup parafialnych:
  • Lektorzy w poniedziałek na godz. 1900 na plebanię.
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę na godz. 1600 na plebanię.
  • Ministrantów i Aspirantów i kandydatów w środę na godz. 1615 do kościoła.
  • Młodzież oraz RSM w piątek na godz. 1900 na plebanię.
  • Scholę Boże Nutki w sobotę na godz. 1100 na plebanię.
 7. Rocznica I Komunii Świętej zaplanowana jest w naszej Parafii na 21 maja podczas Mszy świętej o godzinie 1100.
 8. W czwartek 11.05 o godz. 1530 młodzież z 8 klas Szkoły Podstawowej przystąpi w Kąclowej do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam rodziny kandydatów do Bierzmowana na tę Mszę świętą. Wspierajmy ich naszymi modlitwami w dojrzewaniu w wierze i umiejętności dokonywania dobrych i właściwych wyborów życiowych. Rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania bardzo dziękuję za złożony dar ołtarza.
 9. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 10. Rozdanie nagród za tegoroczne Palmy odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w konkursie.
 11. Egzamin do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klasy 7 odbędzie się 16 maja o godz. 1035 w budynku szkoły. W miarę możliwości zapraszamy również rodziców.
 12. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na zakup nowych ławek do naszej świątyni.
 13. 2 lipca planujemy wraz z Parafialną  Radą Duszpasterską organizację festynu rodzinnego. Pomoże nam to w zjednoczeniu naszej Wspólnoty Parafialnej, ulepszeniu naszych relacji po trudnym okresie pandemii. Będzie to chwila na spędzenie całymi rodzinami czasu w niedzielne popołudnie. Przewidziane są różne zabawy oraz rozgrywki dla każdej kategorii wiekowej, grill oraz zabawa taneczna. W planie również loteria fantowa – i tu prośba do osób, które chciałyby zafundować jedną z nagród głównych o kontakt z księdzem proboszczem. Więcej szczegółów podam bliżej terminu, ale już dziś proszę o zaplanowanie czasu tak aby nas było jak najwięcej. Dochód z loterii przeznaczymy na brakującą kwotę do zakupu ławek do naszego Kościoła.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do odebrania jest najnowszy numer „Czas Serca”.

Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi
i Matce Bożej Królowej Polski,  a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo niech ześle na nas wiele łask.
  Szczęść Boże!

0 Comments