L O A D I N G

V Niedziela Wielkiego Postu (17 marca 2024 r.)

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Msze święte w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. V Niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie zasłania się wszystkie krzyże aż do końca liturgii Wielkiego Piątku.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o 1700. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu godz. 1630, podczas której można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 1630.
 4. We wtorek w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Św. Józefa.
 5. Spotkania grup duszpasterskich
  • W poniedziałek na godz. 1800 zapraszam na plebanię lektorów,
  • W czwartek o godz. 1530 Dziewczęca Służba Maryjna na plebani,
  • Schola Boże Nutki ma spotkanie w sobotę o 1100 na plebani.
 6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Przed Sumą o godz. 1100 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Liturgia rozpocznie się przed kościołem i tam też się zgromadźmy. W przyszłą niedzielę Msze św. odprawiane będą tylko do południa o 700, 915, 1100 po południu o 1430 zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogę Krzyżową, która przejdzie trasą od kościoła na Kawiory.
 7. W niedzielę po sumie odbędzie się Konkurs Palm Wielkanocnych. Ocenie poddane zostaną palmy tradycyjne do wykonania, których użyto naturalnych materiałów.
 8. W wtorek od godz. 1500 w filii GOK w Binczarowej odbędą się warsztaty bibułkarskie „Samodzielnie wykonujemy małe palemki dekoracyjne”. Zajęcia poprowadzi P. Anna Szura z Polnej. Przynosimy bibułę, klej i nożyczki.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Binczarowej i organizatorzy zapraszają na coroczny kiermasz palm i ozdób wielkanocnych, który odbędzie się 21 i 22 marca tj. czwartek i piątek na dolnym korytarzu szkoły.
 10. Taca z Niedzieli Palmowej będzie przeznaczona na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach jako jałmużna wielkopostna.
 11. Zapraszamy na mini ekstremalną Drogę Krzyżową (ok. 15 km), która odbędzie się w najbliższy piątek tj. 22.03.2024. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele w Binczarowej o godz. 1900. Pójdziemy drogą na Kawiory, później drogą gminną na Kąclową, wyjdziemy koło kościoła w Kąclowej, następnie w kierunku Florynki i Binczarowej, aby zakończyć nasze rozważania przy kościele w Binczarowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wyciszenia i pojednania. Zapisy u ks. Adama do środy. Osoby poniżej 13. roku życia mogą wziąć udział tylko z opiekunami pełnoletnimi.
 12. W zakrystii do nabycia są jeszcze Paschaliki.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

0 Comments