L O A D I N G

V Niedziela Wielkiego Postu (26 marca 2023 r.)

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Msze święte w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. V Niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie zasłania się wszystkie krzyże aż do końca liturgii Wielkiego Piątku.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o 1700. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu godz. 1630, podczas której można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 1630.
 4. W poniedziałek na godz. 1800 zapraszam na plebanię na zbiórkę lektorów. Schola Boże Nutki ma spotkanie w sobotę o 1100 na plebani.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców uczniów klasy 8. Spotkanie dotyczyć będzie sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 6. W najbliższy Piątek tj. 31 marca po Mszy świętej o godz. 1700 zapraszam na Drogę Krzyżową, która przejdzie trasą od kościoła na Kawiory. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 1530 i o godz. 1630.
 7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Przed Sumą o godz. 1100 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Liturgia rozpocznie się przed kościołem i tam też się zgromadźmy.
 8. W przyszłą  niedzielę  po sumie odbędzie się Gminny Plastyczny Konkurs Palm. Ocenie poddane zostaną wszystkie palmy.  Nagrody ufundują Wójt Gminy Grybów, Radne Rady Powiatu i Gminy i ks. Proboszcz.
 9. W wtorek zapraszamy do  GOK Filia Binczarowa na godz. 1400 na warsztaty plastyczne -bibułkarskie „Wykonujemy palmę tradycyjną” poprowadzi je Anna Szura z Polnej. Przychodzimy z własnymi materiałami. Szczegółowe informacje na Facebooku GOK Filia Binczarowa.
 10. Grupa teatralna Odeon przedstawiająca Misterium Męki Pańskiej wczoraj grała w Cieniawie, dzisiaj o godz. 1630 w Mogilnie . W najbliższą sobotę 1 kwietnia o godz. 1600 występuje w Krużlowej a w niedzielę 2 kwietnia o godz. 1630 w Kinie Biała w Grybowie. Gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany to zapraszamy.
 11. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Binczarowej serdecznie zaprasza na kiermasz domowych  ciast i ciasteczek, który odbędzie się w najbliższy piątek 31 marca od godziny 800 na korytarzu przy głównym wejściu do szkoły. W imieniu Rady Rodziców serdecznie zapraszam.  
 12. Taca z Niedzieli Palmowej będzie przeznaczona na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach jako jałmużna wielkopostna.
 13. W zakrystii do nabycia są jeszcze Paschaliki.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego

i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

0 Comments