L O A D I N G

V Niedziela Wielkiego Postu (3 kwietnia 2022 r.)

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu a zarazem pierwsza niedziela miesiąca po Mszy świętej o godz. 700 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Msze święte w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. V Niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie zasłania się wszystkie krzyże aż do końca liturgii Wielkiego Piątku.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o 1800. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu godz. 1730, podczas której można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
 4. W miniony piątek zakończyliśmy w naszej Parafii Misje święte. Raz jeszcze dziękuję Ks. Włodzimierzowie za poprowadzenie tych świętych dni. Dziękuję Panu Piotrowi Romankowi naszemu organiście, Pani Bogumile naszej Pani Kościelnej, dziękuję Pani Annie Radzik, która przez cały tydzień prowadziła śpiew godzinek ku czci św. Józefa. Dziękuję naszym Strażakom za obsadzenie Krzyża Misyjnego. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękuję Paniom Małgorzacie Kmak i Ewie Obrzut za przygotowanie i umieszczenie foto kroniki na naszej parafialnej stronie internetowej  i Wam wszystkim Drodzy Parafianie za Waszą obecność i modlitwę. Dziękuję także Panom Jerzemu Święsowi i Mieczysławowi Milewskiemu za prace stolarskie w naszym kościele.
 5. W poniedziałek na godz. 1830 zapraszam na plebanię na zbiórkę lektorów.
 6. W naszej Parafii obecny rok przeżywamy jako Rok Jubileuszowy 70.lecia powstania Parafii rzymskokatolickiej. Trwałym pomnikiem Obchodów Jubileuszowych będzie  wybudowanie kamiennej stałej Drogi Krzyżowej o następującej trasie: Rozpoczęcie przy Kaplicy Przedpogrzebowej przy potem dolną drogą koło P. Mazgaj, koło sklepu koło Władysława Gruca, Krzysztofa Ligęzka potem skręcamy w lewo i idziemy drogą łączącą się z drogą na Kawiory. Tą drogą idziemy aż do Krzyża, który stoi na granicy naszej wioski z Kąclową. Tam będzie zakończenie. Na tej trasie rozmieścimy 14 stacji drogi krzyżowej. Na proponowanych stacjach rozmieszczone zostaną tym czasem  drewniane krzyże.
 7. W najbliższy Piątek tj. 08 kwietnia po Mszy świętej o godz. 1700 zapraszam na Drogę Krzyżową, która przejdzie nowo wytyczoną trasą. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 1530 i o godz. 1630.
 8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Przed Sumą o godz. 1100 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Liturgia rozpocznie się przed kościołem i tam też się zgromadźmy.
 9. W Niedzielę Palmową po sumie  odbędzie się konkurs palm. Wszystkich zapraszamy do wykonania tradycyjnych palm, które zostaną ocenione i nagrodzone. Specjalną nagrodę otrzyma największa palma, a ufunduje ją Radna powiatowa.
 10. Zapraszam na spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła w piątek po porannej Mszy św.
 11. W środę w Domu Kultury w godz. od 15 -18  odbędzie się druga część warsztatów- Sami robimy pisankę wielkanocną oraz wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej. Szczegółowe informacje na Facebooku GOK filia Binczarowa.
 12. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Binczarowej serdecznie zaprasza na kiermasz domowych  ciast i ciasteczek, który odbędzie się w najbliższy piątek 8 kwietnia od godziny 800 na korytarzu przy głównym wejściu do szkoły. W imieniu Rady Rodziców serdecznie zapraszam.  
 13. Taca z Niedzieli Palmowej będzie przeznaczona na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach jako jałmużna wielkopostna.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

0 Comments