L O A D I N G

V Niedziela Zwykła (04 lutego 2024 r.)

 1. Dziś V Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700, a dla Róży bł. Karoliny, bł. Rodziny Ulmów i bł. Carlo Acutisa po Mszy św. o godz. 1100. Zachęcamy również do zapisania się do nowo tworzonej Róży Różańcowej.
 3. Miesiąc Luty jest tradycyjnie miesiącem modlitw za konających, pamiętajmy także o nawiedzaniu grobów naszych bliskich i modlitwie za nich.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • we wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników,
  • w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  • w niedzielę – 11 lutego przeżywamy w Kościele Katolickim Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w intencji chorych oraz pracowników Służby Zdrowia.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630 a po niej msza św. o godz. 1700.
 6. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich:
  • w piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła,
  • w piątek – Dziewczęca Służba Maryjna o godz. 1530 na plebani,
  • w sobotę – schola „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebani.
 7. Bierzmowanie w tym roku będzie 7 kwietnia w parafii Florynka.
 8. Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich zaprasza wszystkie binczarowskie kobiety na tłusty czwartek do Domu Kultury na godz. 1800.
 9. Dziękujmy Strażakom oraz młodzieży z klasy 8, ich rodzicom, Pani Annie Radzik, Pani Bogumile i Mieczysławowi  Milewskim za posprzątanie dekoracji świątecznych w kościele i przed kościołem.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na „Narty z Jezusem” w Gliczarowie Górnym koło Bukowiny Tatrzańskiej w terminie 17-24 lutego 2024. Koszt to 1000 zł plus opłata za transport. Zapisy i informacje u ks. Adama.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki MB Uzdrowienia Chorych.

0 Comments