L O A D I N G

VI Niedziela Wielkanocna – I Komunia Święta (5 maja 2024 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 oraz o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. o godz. 1100 31 dzieci z klas III przyjęło I Komunię Świętą. Wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu spowiedzi. Przez cały tydzień w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach majowych. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III za przystrojenie kościoła i placu przykościelnego oraz dar ołtarza.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
  • we wtorek – Uroczystość Świętego Stanisława B.M. Głównego Patrona Polski, diecezji i naszej parafii.
 4. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. Z tej racji jeśli pozwoli pogoda to w poniedziałek, wtorek oraz środę odprawimy procesję z modlitwami o urodzaje i Boże błogosławieństwo podczas prac na roli. Początek procesji o godzinie 1700 w poniedziałek przy moście koło Państwa Sowów, we wtorek na Zawodziu na rozwidleniu drogi koło Państwa Pękala, w środę na Kawiorach na rozwidleniu drogi koło Państwa Rodak. W procesji w poszczególne dni przejdziemy do kapliczki „Pod Dziłem”, do Krzyża na Wojennym oraz do Krzyża na granicy wioski z Kąclową. Tam zostanie odśpiewana majówka, a po niej Msza św. W kościele z racji Białego Tygodnia Msza św. o godz. 1800, a o godz. 1730 nabożeństwo majowe.
 5. W niedzielę – 12.05 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława. B.M. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Uroczystej sumie o godz. 1100 będzie przewodniczył ks. Prałat Bolesław Bukowiec z Kąclowej. Jeśli pogoda pozwoli to Sumę o godz. 1100 sprawować będziemy przy Ołtarzu Polowym. Po sumie procesja wokół kościoła. Osoby odpowiedzialne za noszenie feretronów bardzo proszę o ich przygotowanie oraz niesienie podczas procesji. Proszę również  o przygotowanie i niesienie baldachimu. Zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Zapraszamy dzieci Komunijne i dzieci rocznicowe w strojach komunijnych,  LSO, DSM, RSM, młodzież, strażaków z pocztem sztandarowym.
 6. Spotkania grup parafialnych:
  • Dziewczęcą Służbę Maryjną w środę na godz. 1530 na plebani.
  • Młodzież oraz RSM w piątek na godz. 1900 na plebani.
  • Scholę Boże Nutki w sobotę na godz. 1100 na plebani.
  • LSO w sobotę o godz. 1500 w kościele (spotkanie w związku z przygotowaniem liturgii odpustowej. Obecność obowiązkowa !!!)
 7. Rocznica I Komunii Świętej zaplanowana jest w naszej Parafii na 19 maja podczas Mszy świętej o godzinie 1100. Zapraszam rodziców uczniów klasy IV na krótkie spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 8. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 9. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu „ Mój brat Sercanin” po odbiór nagród i dyplomów w poniedziałek 6.05.2024 o godz.1500 w Domu Kultury we Florynce.

Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi oraz Św. Stanisławowi Patronowi Polski i naszej Parafii,
a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo niech ześle nam wiele potrzebnych łask.
Szczęść Boże!

0 Comments