L O A D I N G

VI Niedziela Wielkanocna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM (14 maja 2023 r.)

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława BM. Msze św. o godz. 700, 915 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Kazania wygłosił i uroczystej sumie przewodniczył nasz współbrat ks. Marek Borzęcki Ojciec Duchowny w WSM Księży Sercanów w Stadnikach. Na ręce księdza dziekana składam podziękowanie za obecność księżom z dekanatu. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowej: LSO, Panu Piotrowi Romankowi naszemu Organiście, Państwu Bogumile i Mieczysławowi Milewskim, Paniom Annie Sekuła i Annie Ligęka za dekoracje ołtarza polowego, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom komunijnym i rocznicowym, pocztom sztandarowym, Osobom niosącym feretrony i baldachim, Gościom i Wam, drodzy parafianie za liczny udział i wspólną modlitwę.
 2. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. Z tej racji jeśli pozwoli pogoda to w poniedziałek 15.05 odprawimy procesję z modlitwami o urodzaje i Boże błogosławieństwo podczas prac na roli. Początek procesji o godzinie 1700 przy moście koło Państwa Sowów. W procesji przejdziemy do kapliczki „Pod Dziłem”. Tam zostanie odśpiewana majówka, a po niej Msza św. W kościele w tym dniu nie będzie Mszy św. ani nabożeństwa majowego. We wtorek i środę modlitwa o urodzaje będzie przed poranną Mszą św.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto św. Andrzeja Boboli prezb. i męcz., patrona Polski
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1600 na plebanii.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1900 na plebanii.
  • Schola Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo majowe o 1730. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać figurkę Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1100 dzieci z kl. 4 SP przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Próby do tej uroczystości we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1600 w kościele.
 5. Dziękuję Panom Andrzejowi Machnik, Piotrowi Romanek, Piotrowi Zarzeka, Stanisławowi Gruca oraz Patrykowi Pękala za prace przy naszym kościele. Bóg zapłać.

Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi oraz Św. Stanisławowi Patronowi Polski i naszej Parafii,
a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo niech ześle nam wiele potrzebnych łask.
Szczęść Boże!

0 Comments