L O A D I N G

VI Niedziela Zwykła (11 lutego 2024 r.)

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła. W Kościele Katolickim przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 1700., a o godz. 1615 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach.
 3. Dziś rozpoczynamy w Kościele Katolickim 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość polską racją stanu” oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Może warto zrobić dobre postanowienie wielkopostne i odmówić sobie spożywania alkoholu przez okres Wielkiego Postu. Na stoliku obok figury św. Józefa będzie można wpisać się do Księgi Abstynencji.
 4. W parafiach, w których pracują Księża Sercanie wtorek przed Popielcem jest dniem Wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. O godz. 700 Msza św., a potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszyśw. o godz. 1700. Kolejność Adoracji przez poszczególne grupy podana jest także w gablocie. Można już w tym dniu podjąć post i ofiarować go Jezusowi jako wynagrodzenie za grzechy swoje i najbliższych.
 5. W Środę Popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu i Komunii św. Wielkanocnej. W Środę Popielcową podczas Mszy św. 700,  900 i 1700 posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy dla osób między 18 a 60 rokiem życia: trzy posiłki – dwa lekkie i jeden do syta oraz jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Jest to początek Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku  wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
 6. Od wtoku Msza św. o godz. 700 i o 1700. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. W parafii Grybów w dniach od 08 – 10.03.2024r. organizowana jest katechizacja przedmałżeńska tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w Grybowie w godzinach urzędowania.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych w kolejnym tygodniu życia a dzieciom i młodzieży udanych ferii zimowych. Szczęść Boże!

0 Comments