L O A D I N G

VI Niedziela Zwykła (13 lutego 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:15, 11:00 i 16:00. O godz. 15:30. Zapraszam na Nieszpory.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego bpa.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 7:00, dodatkowo w środę o 16:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św.
 4. Rodzina i przyjaciele Matyldy Różek z całego serca dziękują wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Matyldy. Podczas zbiórki do puszek zebrano kwotę 11 045 zł i 20 euro. Kwota ta w całości została wpłacona na konto fundacji Siepomaga.pl – dla Matyldy Różek. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i wsparcie finansowe.
 5. W tygodniu zapraszamy na spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 15:30 na plebanii.
  • Aspiranci i Ministranci w piątek o godz. 16:00 w kościele
  • RSM w piątek o 19:00 na plebanii.
  • Schola dziecięca „Boże Nutki” w sobotę o 11:00 na plebanii.
 6. Moi Drodzy podczas sprawozdania z działalności duszpasterskiej w minionym roku 31 grudnia wspominałem również o inwestycjach jakie planujemy zrealizować w roku bieżącym. Jedną z nich jest wymiana Organów w naszym kościele. Obecny instrument jest już dość mocno sfatygowany, nie gra sekcja basów, część głosów jest popsuta. Kilka razy były już poddawane drobnym naprawom. Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej podjęliśmy decyzję o zakupieniu nowego instrumentu. Po wielu konsultacjach z osobami znającymi się na muzyce kościelnej i zajmującymi się nią zawodowo zostały wybrane organy Viscount wraz z nagłośnieniem. Jest to instrument posiadający dwa manuały, 30 głosów, oraz klawiaturę nożną. Charakteryzują się brzmieniem jak organy tradycyjne piszczałkowe. Ceny takich instrumentów zaczynają się w okolicach 30 000. Koszt zakupu Organów, które zostały wybrane do naszego kościoła z montażem oraz szkolenie to 35 000 zł. Moi drodzy. Chciałbym prosić Was o pomoc finansową na zakup Organów. Dlatego składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.  
 7. Państwu Marzenie i Władysławowi Gruca oraz Panu Stanisławowi Grucy dziękuję za pomoc i pracę wykonaną na plebanii. Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego
przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego.

0 Comments