L O A D I N G

VII Niedziela Wielkanocna – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. STANISŁAWA BM (12 maja 2024 r.)

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława B.M. Msze św. o godz. 700, 915 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. W dniu dzisiejszym kazania głosi i uroczystej sumie przewodniczył będzie ks. Prałat Bolesław Bukowiec z Kąclowej. Na ręce księdza dziekana składam podziękowanie za obecność księżom z dekanatu. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowej: LSO, Panu Piotrowi Romankowi naszemu Organiście, Państwu Bogumile i Mieczysławowi Milewskim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom komunijnym i rocznicowym, pocztom sztandarowym, Osobom niosącym feretrony i baldachim, Gościom i Wam, drodzy parafianie za liczny udział i wspólną modlitwę.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Święto św. Macieja Apostoła
  • w środę – Wspomnienie św. Zofii, wdowy i męczennicy
  • w czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli prezb. i męcz., patrona Polski. Jest także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeż Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
  • w sobotę – Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
 3. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryjna w czwartek o godz. 1530 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1900 na plebani.
  • Schola Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebani.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo majowe o 1730. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać figurkę Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Św. o godz. 1100 dzieci z kl. 4 SP przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Próby do tej uroczystości we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1600 w kościele.
 6. 18 maja w sobotę odbędzie się pielgrzymka DSM. Zapisy do środy koszt 50 zł. rodzeństwo 30 zł.
 7. Dziękuję Panu Karolowi Radziak za pracę przy naszym kościele. Bóg zapłać.

Powierzmy nadchodzący tydzień Jezusowi Chrystusowi oraz Św. Stanisławowi Patronowi Polski i naszej Parafii, a przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo niech ześle nam wiele potrzebnych łask. Szczęść Boże!

0 Comments