L O A D I N G

VII Niedziela Zwykła (19 lutego 2023 r.)

 1. Dziś VII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 1700. a o godz. 1615 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Katolickim 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem” oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Może warto zrobić dobre postanowienie wielkopostne i odmówić sobie spożywania alkoholu przez okres Wielkiego Postu. Na stoliku obok figury św. Józefa będzie można wpisać się do Księgi Abstynencji.
 3. W parafiach, w których pracują Księża Sercanie wtorek przed Popielcem jest dniem Wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. O godz. 700 Msza św., a potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszyśw. o godz. 1700. Kolejność Adoracji przez poszczególne grupy podana jest także w gablocie. Można już w tym dniu podjąć post i ofiarować go Jezusowi jako wynagrodzenie za grzechy swoje i najbliższych.
 4. W Środę Popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu i Komunii św. Wielkanocnej. Jest to czas, który ma nas przygotować na godne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Środę Popielcową posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Msze św. o godz. 700,  900 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy dla osób między 18 a 60 rokiem życia: trzy posiłki – dwa lekkie i jeden do syta oraz jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne. Początek Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty.
 5. Od wtoku Msza św. o godz. 700 i o 1700. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 15.30 w salce na plebanii.
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o godz. 1530 w kościele.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 1100 na plebanii.
 8. W przyszłą niedzielę tj. 26.02 po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek datki na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.  
 9. Różaniec męski z rodzinami i parafianami dekanatu grybowskiego odbędzie się 25 lutego (sobota) o godz. 1900 z kaplicy na Podchełmiu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego
przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego.

0 Comments