L O A D I N G

VIII Niedziela Zwykła (27 lutego 2022 r.)

 1. Dziś VIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:15, 11:00 i 16:00. O godz. 15:30 zapraszamy na Nieszpory. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 17:00, a o godz. 16:15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Katolickim 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Może warto zrobić dobre postanowienie wielkopostne i odmówić sobie spożywania alkoholu przez okres Wielkiego Postu. Na stoliku obok figury św. Józefa będzie można wpisać się do Księgi Abstynencji.
 3. W parafiach, w których pracują Księża Sercanie wtorek przed Popielcem jest dniem Wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. O godz. 7:00 Msza św., a potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 17:00. Kolejność Adoracji przez poszczególne grupy podana jest także w gablocie. Można już w tym dniu podjąć post i ofiarować go Jezusowi jako wynagrodzenie za grzechy swoje i najbliższych.
 4. W Środę Popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu i Komunii św. Wielkanocnej. Jest to czas, który ma nas przygotować na godne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Środę Popielcową posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Msze św. o godz. 7:00,  9:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy dla osób między 18 a 60 rokiem życia: trzy posiłki – dwa lekkie i jeden do syta oraz jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne. Początek Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty.
 5. Od wtoku Msza św. o godz. 7:00 i o 17:00. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:30 a po niej msza św.
 6. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 15:30
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 16:30, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:15, po nich Msza św. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 18:00 w kościele.
  • Aspiranci i ministranci w czwartek o godz. 17:30 w kościele.
  • RSM w piątek o 19:00 na plebanii.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o 11:00 na plebanii.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek, od godz. 16:00 zapraszamy na Godzinę świętą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek Adoracja Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca od godz. 9:00.
 9. W sobotę 5 marca odbędzie się Droga Krzyżowa dla młodzieży Okręgu Krynickiego, którą organizuje nasz Dekanat. Rozpoczęcie o godz. 10:00 pod remizą w Kąclowej i wyruszy pod Krzyż na Madyniance. Po skończonej Drodze Krzyżowej na młodych w remizie w Kąclowej będzie czekał ciepły posiłek. Chętnych do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej prosimy o informację do środy włącznie.
 10.  Nasi Lektorzy i Ministranci wczoraj tj. 26 lutego wzięli udział w „Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Prowincjała Księży Sercanów”. Bardzo serdecznie gratuluję Marcinowi Grucy, który zdobył Puchar i zajął pierwsze miejsce w kategorii Lektorów oraz Jakubowi Sekuła, zdobył Puchar i zajął pierwsze miejsce w kategorii Ministrantów.
 11. Wczorajsza zbiórka organizowana w Szkole Podstawowej w Binczarowej została przekazana na granicę dla osób, które ją przekroczyły i dotarły do Polski. Reczy te zostały zawiezione przez mieszkańców Binczarowej i rozdane na miejscu. Pozostała część rzeczy zostanie przekazana osobom, które będą rozlokowane na terenie Gminy Grybów i powiatu nowosądeckiego. Osoby chętne do pomocy w segregowaniu rzeczy prosimy o kontakt  przewodnicząca Rady Rodziców, lub z Panią Sołtys. W imieniu obdarowanych bardzo dziękujemy za okazane serce.
 12. Dnia 7 marca w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Tomasza, który jest Patronem Ks. Proboszcza. Z tej okazji zapraszam w najbliższą niedzielę 06 marca na Mszę świętą o godz. 11:00. W jej trakcie będziemy szczególnie modlić się w intencji Solenizanta, będzie również okazja do złożenia życzeń.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Z naszej wspólnoty Parafialnej odeszła śp. Marzena PTASZKOWSKA polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego
przeżywania niedzieli oraz obfitego błogosławieństwa Bożego.

0 Comments