L O A D I N G

XI Niedziela Zwykła (16 czerwca 2024 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
  • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.
 4. W piątek 21.06 z racji zakończenia roku szkolnego zapraszamy wszystkie dzieci, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkoły oraz rodziców na Mszę św. o godz. 830.
 5. Wczoraj w Stopnickim Nowicjacie Księży Sercanów odbył się turniej piłkarski o Puchar Księdza Prowincjała. Wzięli w nim udział Kandydaci, Aspiranci, Ministranci i Lektorzy z naszej parafii. Ministranci młodsi (do klasy)  zdobyli 2 miejsce. Ministranci Starsi (od klasy 8) zdobyli 3 miejsce a Lektorzy zajęli czwarte miejsce. Wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 6. W przyszłą niedzielę 23.06  Mszę św. prymicyjną o godz. 1100 sprawował będzie ks. Mateusz Zawiłowicz, sercanin pochodzący z Boguszy. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej Eucharystii i wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. Zapraszamy dzieci na „Wakacje z Bogiem” do Koszyc Małych koło Tarnowa w dniach 15 – 20 lipca. Wyjazd ten jest dla tych, którzy ukończyli 4 klasę. Więcej informacji u ks. Adama. Zapisy do 30 czerwca.
 8. W najbliższą niedzielę 23.06.2024r. tradycyjnie w pierwszą niedzielę wakacji zapraszamy na Mszę św. na szczycie Jaworza. Msza św. o godz. 1400, przygotowana przez parafię w Ptaszkowa, a przewodniczył jej będzie ks. Artur Zygmunt wikariusz z parafii Krużlowa. 
 9. Jak już zapowiadałem w dniu 7 lipca w naszej Parafii odbędzie się festyn Parafialny, który będzie okazją do spędzenia wspólnie czasu i pomocy. W trakcie jego trwania przewidziana jest loteria fantowa. Zwracam się z prośbą do osób, które mają chęć ufundować główne nagrody o dostarczenie ich na plebanię do 22 czerwca. Już dziś zachęcam do udziału w festynie Parafialnym, który rozpoczniemy o godz. 1400 wspólną kawą i ciastem, oprócz tego przewidziane jest wiele atrakcji oraz konkursów dla dzieci i dorosłych. W tym roku dochód z festynu Parafialnego będzie przeznaczony na leczenie Kordianka. Chłopiec jest dzieckiem, mieszkańcem naszej woski dlatego liczę na Waszą obecność i hojne serca. Myślę, że również w tym roku pokażemy jak wielkie mamy serca i umiemy dobrze spędzać razem czas, a równocześnie zjednoczyć się w potrzebie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela. Dzieci zachęcamy do nabywania prasy przeznaczonej dla nich.

Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania
Dnia Pańskiego.

0 Comments