L O A D I N G

XII Niedziela Zwykła (19 czerwca 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem w ramach oktawy Bożego Ciała.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – św. Alojzego Gonzagę, zak.
  • w czwartek – Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcimy wianki i pobłogosławimy wszystkie dzieci.
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to patronalne święto Księży Sercanów, a także Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. Msze  św. jak w dzień powszedni o godz. 700 i 1800. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 4. W piątek 24.06 z racji zakończenia roku szkolnego zapraszamy wszystkie dzieci, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkoły oraz rodziców na Mszę św. o godz. 900.
 5. 30.06 kończy posługę w naszej Parafii Ks. Zdzisław. Za Jego pracę i zaangażowanie w życie parafialne podziękujemy Ks. Zdzisławowi w piątek 24.06 na Mszy św. o godz. 1800. Decyzją Księdza Prowincjała od 1.07 pracę w naszej wspólnocie Parafialnej rozpocznie Ks. Adam Pawlak SCJ.
 6. W przyszłą niedzielę we Florynce Odpust ku czci Najśw. Serca Jezusowego. Suma odpustowa o godz. 1100.
 7. 27.06 imieniny obchodzi Ks. Władysław. Z tej okazji zapraszam w najbliższą niedzielę 26 czerwca na Mszę świętą o godz. 1100. W jej trakcie będziemy szczególnie modlić się w intencji Solenizanta, będzie również okazja do złożenia życzeń.
 8. Zachęcamy młodzież po VII klasie szkoły podstawowej i starszą do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie koło Lublina w dniach 27.06–02.07. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza proboszcza lub księdza Zdzisława. Zapisy do dzisiaj tj. 19.06.2022.
 9. Młodzież z naszej Parafii udająca się na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w ramach zbierania funduszy na transport, przygotowała domowe wypieki, którymi podzieli się z nami po każdej Mszy Św. Będziemy mieli możliwość złożenia daru serca, ofiary wsparcia na ich transport. Za wszelkie wsparcie jakiego jej udzielicie serdeczne Bóg zapłać.
 10. Wczoraj w Stopnickim Nowicjacie Księży Sercanów odbył się turniej piłkarski o Puchar Księdza Prowincjała. Wzięli w nim udział Aspiranci i Ministranci z naszej parafii. Ministranci zdobyli Puchar księdza Prowincjała i 1 miejsce w kategorii ministranci młodsi. Wygranym gratulujemy obronienia tytułu Mistrzów i życzymy dalszych sukcesów.
 11. 22 czerwca planowana jest wycieczka do Krakowa dla Ministrantów i Aspirantów. Wyjazd o godz. 730 z parkingu koło szkoły.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Zbigniewowi Radziakowi za wykonanie ławek, które posłużą nam przy ołtarzu polowym. Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela. Dzieci zachęcamy do nabywania prasy przeznaczonej dla nich.

Wszystkim Parafianom, miłym Gościom, życzymy radosnego świętowania
Dnia Pańskiego.

0 Comments