L O A D I N G

XIV Niedziela Zwykła (9 lipca 2023 r.)

 1. Dziś XIV niedziela zwykła, msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męczennika.
  • w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji.
  • w sobotę – wspomnienie św. Bonawenturę, bp. i doktora Kościoła.
  • w niedzielę –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Odpust na Wawrzce, suma o godz. 1100.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o godz. 1800 Msza św.
 4. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Zachęcamy też do modlitwy osobistej w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 5. Zachęcam do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 20 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych proszę o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa.
 6. W ubiegłą niedzielę odbył się w naszej parafii festyn. Bardzo dziękuję za waszą obecność i liczny udział. Tym samym mamy fundusze na wymianę ławek. Wasza obecność na festynie pokazała, że wszyscy potrzebujemy się spotykać i wzajemnie porozmawiać, a także spędzić wspólnie czas. Chciałbym podziękować każdemu za obecność, ale przede wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje za poświęcony czas. Jak było widać zaangażowane były nie tylko osoby z Rady Parafialnej, ale także inni parafianie. Dziękuję przede wszystkim za to, że każdy zrobił to bezinteresownie. Słowa wdzięczności kieruję do sponsorów za ufundowanie nagród i fantów oraz za udział w licytacji.
 7. Wójt gminy Grybów Pan Jacek Migacz i Pani Sołtys zapraszają mieszkańców górnej części wsi od Państwa Machnik po obu stronach drogi powiatowej w kierunki Boguszy, do Domu Kultury dnia 15.07.2023 na godz. 1000 na spotkanie w sprawie kontynuacji projektowania sieci kanalizacyjnej.
 8. Zapraszamy młodzież po klasie 6 na wyprawę na Jaworze w czwartek 13 lipca. Zbiórka o godz. 1500 na parkingu przy kościele. W planie ognisko i dobra zabawa. Wyżywienie we własnym zakresie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom

życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.

Na dni pracy, wakacji i urlopów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!

0 Comments