L O A D I N G

XIX Niedziela Zwykła (13 sierpnia 2023 r.)

 1. Dziś przypada XIX Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Cały miesiąc sierpień przeżywamy w duchu trzeźwości i modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Praktykujmy w sierpniu abstynencję, przez to pomożemy dobrej sprawie, którą jest duchowa walka o trzeźwość Polek i Polaków. Przy bocznym ołtarzu obok figury św. Józefa jest wystawiona Księga Abstynencji, w której można składać dobrowolne przyrzeczenia abstynenckie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera i męczennika.
  • we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 730, 1000 i 1700. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  • w czwartek– wspomnienie św. Jacka prezbitera.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 po niej Msza św.
 5. Zbiórka dla aspirantów, ministrantów i lektorów w piątek o godz. 1800 w kościele.
 6. Parafia, Pani Sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Dom Kultury w Binczarowej zapraszają do włączenia się w akcję charytatywną dla Wiktorii Wróbel polegającej na zbiórce odzieży używanej. Wiktoria ma 6 miesięcy i zmaga się z poważną chorobą: rdzeniowy zanik mięśni. Dziękujemy za już przyniesioną odzież. Zbiórka odbędzie się jeszcze w dniach 18-19.08. Ubrania, tekstylia i obuwie prosimy składać w garażu na plebani. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 7. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie filia w Binczarowej ogłasza konkurs „Mój codzienny chlebie”. Polega on na przygotowaniu wiersza, piosenki, gawędy lub przysłowia o chlebie i zaprezentowaniu go podczas naszych dożynek wiejskich w niedzielę 20 sierpnia. Regulamin jest podany na Facebooku GOK filia Binczarowa.
 8. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia nasza wioska będzie przeżywać Dożynki, które są dziękczynieniem za dobrą pogodę, zachowanie od nawałnic gradu, ognia i powodzi, za zebrane plony i błogosławieństwo Boże całej naszej parafii. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 1000 przy Ołtarzu Polowym. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy na tradycyjne przyśpiewki i poczęstunek dla wszystkich obecnych na Mszy św. dożynkowej. Już dziś składamy serdeczne podziękowania organizatorom tegorocznych Dożynek za podjęcie tego wielkiego trudu. Niech Wam to Pan Bóg wynagrodzi. O godz. 1500 przy Domu Kultury rozpocznie się Festyn Dożynkowy, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich, Filia GOK w Binczarowej, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Organizatorzy Dożynek czyli prawa strona wioski od Boguszy do kościoła. W programie: wspólny śpiew piosenek ludowych, podsumowanie konkursu „Mój codzienny chlebie”, występy artystyczne dzieci, młodzieży i dorosłych, animacje dla dzieci, konkursy i zabawy, zjeżdżalnia, wata cukrowa, stoisko gastronomiczne z grillem. A od 1800 do 2300 zabawa taneczna dla wszystkich. Zapraszamy.
 9. Zachęcamy do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 20 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych proszę o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się już więcej rodzin niż w zeszłym roku. Bóg zapłać wszystkim za ten piękny gest.
 10. W dniach 25.01. – 4.02.2024 organizowana jest 11-dniowa pielgrzymka do Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Koszt pielgrzymki to 9 000 zł i 200 dolarów. Jeśli byłyby chętne osoby, aby pielgrzymować do Sanktuarium w Meksyku to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
 11. Do końca sierpnia trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny, która odbędzie się w Tarnowie. Diecezjalne Studium Rodziny jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafiach. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zawsze znajdziemy w niej dobre, inspirujące treści, potrzebne dla formacji chrześcijańskich sumień.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb pochodzącej z naszej parafii śp. Siostry Marii Symplicji – Stanisławy Świder oraz naszej parafianki śp. Emilii Kmak. Polećmy Ich dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom  życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku
oraz błogosławieństwa Bożego na nowy  tydzień.

0 Comments