L O A D I N G

XIX Niedziela Zwykła (7 sierpnia 2022 r.)

 1. Obchodzimy dziś pierwszą niedzielę sierpnia; cały miesiąc sierpień przeżywamy w duchu trzeźwości i modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Praktykujmy w sierpniu abstynencję, przez to pomożemy dobrej sprawie, którą jest duchowa walka o trzeźwość Polek i Polaków. Przy bocznym ołtarzu obok figury św. Józefa jest wystawiona Księga Abstynencji, w której można składać dobrowolne przyrzeczenia abstynenckie.
 2. Przez okres wakacji Msze św. w niedzielę: o 730, 1000 i 1700, o 1630 Nieszpory. Dziś po Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 po niej Msza św.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek –  wspomnienie św. Dominika, prezbitra,
  • we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
  • w środę – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 5. W przyszłą sobotę po porannej Mszy św. spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Wzorem lat poprzednich bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Można to zrobić składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub do osób zbierających ofiary zeszytowe. Kościół i kaplica przedpogrzebowa są naszym wspólnym dobrem. Zadbajmy o ich piękno.
 8. 20 sierpnia, w sobotę, odbędzie się Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Grybów. Zgłoszenia wraz z dostarczonymi zgodami należy dokonać do 13 sierpnia włącznie u Pani Anny Radzik lub online. Szczegóły w gablocie parafialnej, na facebooku GOK oraz stronie GOK. Serdecznie zapraszamy.
 9. Organizujemy wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia, w terminie 10-11 września. Koszt to około 250 zł. Zapisy w zakrystii do 20 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.
 10. W poniedziałek 1 sierpnia z inicjatywy Nowosądeckiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie, miała miejsce próba porównania skuteczności trzech różnych metod oczyszczania drewnianych gotów na naszym kościele. Próba odbyła się w związku z wnioskiem, jaki nasza parafia złożyła do Urzędu Ochrony Zabytków o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie konserwacji ścian bocznych i wieży kościoła. Oczyszczone powierzchnie, po wykonanej próbie, zostały zaimpregnowane i pozostawione do marca 2023 roku, celem uzyskania informacji, w jaki sposób zastosowane metody, spełnią swoją funkcję. Po tym czasie, zostanie podjęta ostateczna decyzja i wybór docelowego sposobu wykonania.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zawsze znajdziemy w niej dobre, inspirujące treści, potrzebne dla formacji chrześcijańskich sumień.
 12. W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą o to, aby dziś, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku

oraz błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

0 Comments