L O A D I N G

XV Niedziela Zwykła (16 lipca 2023 r.)

 1. Dziś XV niedziela zwykła, Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
  • w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.
 3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej, za wstawiennictwem św. Krzysztofa, męczennika chrześcijańskiej starożytności, modlimy się za kierowców i podróżujących oraz błogosławimy pojazdy mechaniczne. W ramach akcji: „Jeden grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy”, przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o godz. 1800 Msza św.
 5. Dziś na Wawrzce uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej), suma o godz. 1100.
 6. Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła będzie w sobotę po Mszy św.
 7. Zachęcamy do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 20 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa, która w Polsce będzie do 5 sierpnia.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.

Na dni pracy, wakacji i urlopów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!

0 Comments