L O A D I N G

XVI Niedziela Zwykła (17 lipca 2022 r.)

 1. Dziś XVI niedziela zwykła, Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
  • w piątek – święto św. Marii Magdaleny.
  • w sobotę – święto św. Brygidy patronki Europy.
 3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., za wstawiennictwo św. Krzysztofa, męczennika chrześcijańskiej starożytności, modlimy się za kierowców i podróżujących oraz błogosławimy pojazdy mechaniczne.
 4. W ramach akcji: „Jeden grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy”, przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o godz. 1800 Msza św.
 6. Dziś na Wawrzce uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej), suma o godz. 1100.
 7. Turniej piłki nożnej o Puchar ks. proboszcza planowany jest na sobotę 23 lipca 2022 r. Regulamin oraz Oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w turnieju dostępne są w zakrystii, w gablocie przy kościele, na stronie Facebooka Parafii oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie. Zgłoszenia drużyn należy dokonać do dnia 18 lipca 2022 tj. poniedziałek do godz. 2000 w zakrystii, Domu Kultury, na Facebooku lub pocztą elektroniczną na adres: radzikanna@o2.pl. Informacyjne spotkanie Kapitanów drużyn biorących udział w Turnieju będzie w środę 20 lipca 2022 r. o godz. 1900 na Orliku przy szkole w Binczarowej. Proszę wówczas dostarczyć zgody wszystkich zawodników. Rozpoczęcie Turnieju planowane jest o godz. 900. Zbiórka wszystkich drużyn o godz. 830 na Orliku. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przewidziane są też oprócz samych zawodów inne atrakcje.
 8. Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła będzie w piątek po Mszy św.
 9. W dniach 17 – 25 sierpnia 2022 roku odbędzie się w tradycyjnej, dziewięciodniowej formie 40–ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, pod hasłem „Chrystus naszą Paschą”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Koszt to 150 zł. Dla trzeciej i kolejnej osoby z rodziny koszt to 100 zł, dla dzieci ze Szkoły Podstawowej 70 zł. Wszelkie płatności na spotkaniu przed pielgrzymkowym, które odbędzie się 7 sierpnia 2022 roku o godz. 1500 w bazylice w Grybowie. Z uwagi na ograniczone możliwości noclegowe prosimy zabrać ze sobą namioty. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do końca lipca.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.

Na dni pracy, wakacji i urlopów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!

0 Comments