L O A D I N G

XVI Niedziela Zwykła (23 lipca 2023 r.)

 1. Dziś XVI niedziela zwykła, Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory. Po każdej Mszy  św. błogosławienie pojazdów mechanicznych oraz zbiórka ofiar do puszek na misyjne środki transportu we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców MIVA Polska .
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji.
  • we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła.
  • w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej.
  • w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o godz. 1800 Msza św.
 4. Zachęcam do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 20 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych proszę o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa.
 5. W dniach 30 lipca do 6 sierpnia w Krużlowej odbywać się będzie Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Zachęcam do wzięcia udziału w Uroczystościach odpustowych. Szczegóły odpustu są umieszczone na plakacie w gablocie.
 6. Różaniec męski z rodzinami odbędzie się 25.07 w kaplicy na Zagórzu o godz. 2000.
 7. Ks. Łukasz wikariusz w Parafii Kobylany w dniach 25.01.2024 – 4.02.2024 organizuje 11-dniową  pielgrzymkę od Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Koszt pielgrzymki to 9 000 zł. i 200 dolarów. Jeśli byłyby chętne osoby, aby pielgrzymować do Sanktuarium w Meksyku  to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
 8. Nie miałem okazji wcześnie dlatego czynię to dzisiaj. Chciałbym wyrazić moją ogromną wdzięczność Wam moi drodzy za obecność na naszym parafialnym festynie. Wasza obecność pokazała, że wszyscy potrzebujemy się spotykać i wzajemnie porozmawiać, a także spędzić wspólnie czas. Dziękuję osobom zaangażowanym w organizacje festynu za poświęcony czas i podzielenie się talentami jaki każdy posiada. Jak było widać zaangażowane były nie tylko osoby z Rady Parafialnej, ale także inni parafianie. Dziękuję przede wszystkim za to, że każdy zrobił to bezinteresownie. Słowa wdzięczności kieruję do sponsorów za ufundowanie nagród i fantów oraz za udział w licytacji. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku.

Na dni pracy, wakacji i urlopów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!

0 Comments