L O A D I N G

XIV Niedziela Zwykła (7 lipca 2024 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Nie będzie Mszy św. 1700. O godzinie 1400 przy Domu Kultury rozpoczniemy Festyn Rodzinny podczas którego przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. część artystyczna, dmuchańce, animacje dla dzieci, konkurs cięcia piłą ręczną, malowanie twarzy. Przewidziana jest loteria fantowa oraz atrakcyjne nagrody główne m.in. przelot helikopterem, hulajnoga elektryczna, rower górski, koszulki z autografem piłkarzy i wiele innych. Zachęcam, aby dzisiejsze popołudnie spędzić we wspólnym gronie. Spotkajmy się i odnówmy nasze relacje. Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na pomoc Kordiankowi, który wymaga specjalistycznego leczenia.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. porannej, a dla Róży bł. Rodziny Ulmów, bł. Karoliny i bł. Carlo Akutisa po Mszy o godz. 1100.
 3. Od przyszłej niedzieli Msze św. 730, 1000, 1700. O 1630 zapraszam na nieszpory.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.
  • w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męczennika.
  • w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o godz. 1800 Msza św.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 7. W najbliższą niedzielę na Wawrzce odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, suma o godz. 1100.
 8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Zachęcamy też do modlitwy osobistej w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 9. Na naszym parafialnym cmentarzu została odrestaurowana Pasyjka Chrystusa Ukrzyżowanego. Koszt tej renowacji to 2500 zł.
 10. W ostatnim tygodniu docierały do nas nowe, jeszcze bardziej niepokojące informacje dotyczące naszego współbrata ks. Michała Olszewskiego. Wyrażając wdzięczność za wszelkie dotychczasowe świadectwa solidarności, ludzkiej życzliwości i chrześcijańskiego wsparcia dla ks. Michała i całego Zgromadzenia, pragniemy wzmóc nasz modlitewny wysiłek na rzecz sprawiedliwego wyjaśnienia tej sprawy i uwolnienia ks. Michała. W najbliższy czwartek 11 lipca podczas Mszy św. o godz. 700 będziemy modlić się w tej intencji. Modlitwę tą będziemy kontynuować w każdy 2 czwartek miesiąca. Zapraszamy Was drodzy parafianie do tej wspólnej modlitwy.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku. Na dni pracy, wakacji i urlopów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!

0 Comments