L O A D I N G

XVII Niedziela Zwykła (24 lipca 2022 r.)

 1. Msze św. w okresie wakacji o godz. 730, 1000 i 1700. O 1630 adoracja Najśw. Sakramentu połączona z Nieszporami.
 2. Po każdej Mszy św., za wstawiennictwem św. Krzysztofa, męczennika chrześcijańskiej starożytności, modlimy się za kierowców i podróżujących oraz błogosławimy pojazdy mechaniczne. Po Mszach św. w ramach akcji: „Jeden grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy”, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
 3. W Kościele w  tym tygodniu obchodzimy:
  •  w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła,
  •  we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej,
  •  w piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
 4. Od poniedziałku do soboty Msze św. o godz. 700. W środę, o 1730, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nowennie dodatkowa Msza św.,
 5. Wczoraj 23 lipca odbył się Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Proboszcza. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla Pani Anny Radzik. Bóg zapłać.  A zwycięskim drużynom serdecznie gratuluję.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Józefowi i Wojciechowi Kmak za pracę przy plebanii. Bóg zapłać.
 7. W dniach 17 – 25 sierpnia 2022 roku odbędzie się 40–ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, pod hasłem „Chrystus naszą Paschą”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do końca lipca. Wszelkie płatności na spotkaniu przed pielgrzymkowym, które odbędzie się 7 sierpnia 2022 roku o godz. 1500 w bazylice w Grybowie.
 8. W poniedziałek 25.07.2022 o godz. 2000 w kaplicy na Zagórzu rozpocznie się Męski Różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Binczarowej organizuje warsztaty plastyczne rękodzieło artystyczne dla dzieci i młodzieży w środę, czwartek i piątek od godziny 1500 do 1800. Warsztaty poprowadzi Pani Anna Szura. Serdecznie zapraszamy.
 10.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz czasopisma misyjne.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku. Na dni pracy, wakacji i urlopów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!

0 Comments