L O A D I N G

XVII Niedziela Zwykła (30 lipca 2023 r.)

 1. Przez okres wakacji Msze św. w niedzielę: o 730, 1000 i 1700, o 1630 Nieszpory.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej Ojczyźnie przeżywamy ten miesiąc jako czas abstynencji od alkoholu. Alkohol ma często niszczący wpływ na fizyczne i duchowe zdrowie człowieka, także na sytuację życiową wielu rodzin. Praktykujmy w sierpniu abstynencję, przez to pomożemy dobrej sprawie, którą jest duchowa walka o trzeźwość Polek i Polaków. Przy bocznym ołtarzu obok figury św. Józefa jest wystawiona Księga Abstynencji, w której można składać dobrowolne przyrzeczenia abstynenckie.
 3. Pierwszego i drugiego sierpnia Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego (Porcjunkuli). Warunek, który trzeba spełnić, by ów odpust zyskać, to pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła oraz odmówienie modlitwy: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga. Należy spełnić również tzw. zwykłe warunki, tj. przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach Ojca św. i nie przywiązywać się do żadnego grzechu lekkiego.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w Kościele:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.,
  • we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, bp i dra. Kościoła,
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona duchowieństwa,
  • w niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego.
 5. We wtorek zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz.630.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, I-szy piątek i I-szą sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi: w środę, w czwartek i w piątek od godz. 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1700. Msza św. w czwartek, piątek i sobotę o 700 i 1800. Odwiedziny chorych w I-szy piątek od godz. 900.
 7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca po Mszy św. o 730 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. W Krużlowej rozpoczyna się dzisiaj tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 9. Zachęcam do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 20 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych proszę o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się 18 rodzin. Bóg zapłać wszystkim za ten piękny gest.
 10. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w ramach naszej grupy 26. Zachęcamy do udziału, prosimy ze względów organizacyjnych dokonać zapisu wcześniej poprzez formularz internetowy https://forms.gle/YeePzFN8daEjH6qa9 lub telefonicznie u ks. Przewodnika (507602277). Ostatecznego zapisu będzie można dokonać na spotkaniu przed pielgrzymką 13 sierpnia o 1400 w Bobowej i o 1600 w bazylice w Grybowie.
 11. Ks. Łukasz wikariusz w Parafii Kobylany w dniach 25.01.2024 – 4.02.2024 organizuje 11-dnoiwą  pielgrzymkę od Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Koszt pielgrzymki to 9 000 zł. i 200 dolarów. Jeśli byłyby chętne osoby, aby pielgrzymować do Sanktuarium w Meksyku  to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
 12. Wzorem lat poprzednich bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Można to zrobić składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub  osób zbierających ofiary zeszytowe. Kościół i kaplica przedpogrzebowa jest naszym wspólnym dobrem. Zadbajmy o ich piękno. Do tej pory ofiary złożyło 291 rodzin.   
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zawsze znajdziemy w niej dobre, inspirujące treści, potrzebne dla formacji chrześcijańskich sumień.

Wszystkim Parafianom i Gościom  życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku
oraz błogosławieństwa Bożego na nowy  tydzień.

0 Comments