L O A D I N G

XVIII Niedziela Zwykła (06 sierpnia 2023 r.)

 1. Dziś obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 730.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezb.
  • w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziew., męcz.
  • w czwartek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
  • w piątek – wspomnienie św. Klary, dziew.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 4. W przyszłą niedzielę składka zostanie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 5. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 6. Parafia, Pani Sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Dom Kultury w Binczarowej zapraszają do włączenia się w akcję charytatywną dla Wiktorii Wróbel polegającej na zbiórce odzieży używanej. Wiktoria ma 6 miesięcy i zmaga się z poważną chorobą rdzeniowy zanik mięśni. Zbiórka odbędzie się w dniach 11-12.08 oraz 18-19.08. Odzież prosimy składać w garażu na plebani. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.  
 7. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie fila w Binczarowej ogłasza konkurs „Mój codzienny chlebie”. Polega on na przygotowaniu wiersza, piosenki, gawędy lub przysłowia o chlebie i zaprezentowaniu go podczas naszych dożynek wiejskich w niedzielę 20 sierpnia. Regulamin będzie podany na Facebooku GOK filia Binczarowa.   
 8. Zachęcam do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 20 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych proszę o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się 25 rodzin. Bóg zapłać wszystkim za ten piękny gest.
 9. W dniach 25.01.2024 – 4.02.2024 organizowana jest 11-dnoiwą  pielgrzymka od Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Koszt pielgrzymki to 9 000 zł. i 200 dolarów. Jeśli byłyby chętne osoby, aby pielgrzymować do Sanktuarium w Meksyku  to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
 10. Zapraszamy młodzież, dzieci i dorosłych na wyprawę na Jaworze we wtorek 8 sierpnia. Zbiórka o godz. 1500 na parkingu przy kościele. W planie ognisko i dobra zabawa. Wyżywienie we własnym zakresie.
 11. W minionym tygodniu zakończyliśmy remont kościoła polegający na czyszczeniu i impregnacji gontów na ścianach zewnętrznych i ogrodzeniu. Całościowy koszt remontu to kwota 99 856,28 zł. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób udało się pozyskać dotacje na remont. Z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy kwotę 40 000 zł., ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu 20 000 zł. oraz z Urzędu Gminy Grybów kwotę 38 000 zł. co daje sumę 98 000. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim Osobom, które zaangażowały się i pomogły pozyskać środki finansowe. Dziękuję także osobom, które pomagały logistycznie i technicznie podczas remontu. Wszystkim Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Stanisławy Radziak polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom  życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku
oraz błogosławieństwa Bożego na nowy  tydzień.

0 Comments