L O A D I N G

XVIII Niedziela Zwykła (31 lipca 2022 r.)

 1. Przez okres wakacji Msze św. w niedzielę: o 730, 1000 i 1700, o 1630 Nieszpory.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej Ojczyźnie przeżywamy ten miesiąc jako czas abstynencji od alkoholu. Alkohol ma często niszczący wpływ na fizyczne i duchowe zdrowie człowieka, także na sytuację życiową wielu rodzin. Praktykujmy w sierpniu abstynencję, przez to pomożemy dobrej sprawie, którą jest duchowa walka o trzeźwość Polek i Polaków. Przy bocznym ołtarzu obok figury św. Józefa jest wystawiona Księga Abstynencji, w której można składać dobrowolne przyrzeczenia abstynenckie.
 3. Pierwszego i drugiego sierpnia Kościół daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego (Porcjunkuli). Warunek, który trzeba spełnić, by ów odpust zyskać, to pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła oraz odmówienie modlitwy: Ojcze Nasz oraz Wierzę w Boga. Należy spełnić również tzw. zwykłe warunki, tj. przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach Ojca św. i nie przywiązywać się do żadnego grzechu lekkiego.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w Kościele:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, bp i dra. Kościoła,
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona duchowieństwa,
  • w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz.: 700 i 1800.
 5. We wtorek zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz.630.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, I-szy piątek i I-szą sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi: w środę, w czwartek i w piątek od godz. 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1700. Msza św. w czwartek, piątek i sobotę o 700 i 1800. Odwiedziny chorych w I-szy piątek od godz. 900.
 7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca po Mszy św. o 730 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. W Krużlowej rozpoczyna się dzisiaj tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 9. W ostatnim tygodniu została przeprowadzona szczegółowa inwentaryzacja naszego parafialnego cmentarza. Efekty tej pracy możemy znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej w formie wyszukiwarki grobów naszych bliskich. Zostały założone obowiązkowe księgi cmentarne, zakupiony program komputerowy do administrowania cmentarzem oraz moduł internetowy, wszystkie groby zostały sfotografowane a cmentarz podzielony na sektory. Inwestycja ta była wynikiem nowych przepisów dotyczących administrowania cmentarzami, oraz uzupełnieniem obowiązkowej dokumentacji cmentarnej. Koszt tej inwestycji to ponad 4800 zł.
 10. Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia muzyczne, które będą się odbywać w dniach od 1.08 – 4.08 od godz. 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury filia Binczarowa. W programie nauka piosenek, gra na instrumentach, ćwiczenia rytmiczne oraz wspólny koncert uczestników na zakończenie projektu. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 11.  Wzorem lat poprzednich bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Można to zrobić składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub  osób zbierających ofiary zeszytowe. Kościół i kaplica przedpogrzebowa jest naszym wspólnym dobrem. Zadbajmy o ich piękno. Do tej pory ofiary złożyło 246 rodzin.   
 12.  Bardzo serdecznie dziękuję Panu Karolowi Radziakowi za wykoszenie trawy na działce za kaplicą przedpogrzebową. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zawsze znajdziemy w niej dobre, inspirujące treści, potrzebne dla formacji chrześcijańskich sumień.

Wszystkim Parafianom i Gościom  życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku
oraz błogosławieństwa Bożego na nowy  tydzień.

0 Comments