L O A D I N G

XX Niedziela Zwykła (20 sierpnia 2023 r.)

 1. Dziś XX niedziela zwykła. Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy dożynki wiejskie. Podczas Mszy św. o godz. 1000 wspólnie dziękowaliśmy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony i wszelkie dary jakie otrzymujemy z Jego łaskawości. O godz. 1500 przy Domu Kultury rozpocznie się część artystyczna dożynek i festyn przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, GOK Filia w Binczarowej, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Organizatorów Dożynek czyli prawą stronę wioski od Boguszy do kościoła. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w tej części dożynek i wspólnego świętowania. W programie: wspólny śpiew piosenek ludowych, podsumowanie konkursu „Mój codzienny chlebie”, występy artystyczne dzieci, młodzieży i dorosłych, animacje dla dzieci, konkursy i zabawy, zjeżdżalnia, wata cukrowa, stoisko gastronomiczne z grillem. A od 1800 do 2300 zabawa taneczna dla wszystkich. Zapraszamy.
 3.  Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie dożynek oraz oprawę liturgii, szczególnie mieszkańcom prawej strony wioski od Boguszy do kościoła. Dziękuję również osobom, które zadbały o piękno i porządek przy ołtarzu polowym.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X pap.
  • we wtorek – Wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Królowej.
  • w czwartek – Święto św. Bartłomieja Apostoła.
  • w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 700 i 1800.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 6. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia w Stróżach w Sądeckim Bartniku odbędą się Dożynki Gminne. Pojedzie na nie nasza Grupa Dożynkowa, która będzie reprezentować naszą miejscowość. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 1300.W programie m. in. prezentacja wieńców dożynkowych, występ zespołu ŁZY i wiele innych atrakcji. Wójt gminy Grybów zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Informacje na plakatach i Facebooku.
 7. Do końca sierpnia trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny, która odbędzie się w Tarnowie. Diecezjalne Studium Rodziny jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafiach. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Karolowi Radziakowi za prace przy naszym kościele. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku
oraz błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.

0 Comments