L O A D I N G

XXI Niedziela Zwykła (21 sierpnia 2022 r.)

 1. Dziś XXI niedziela zwykła. Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dzisiaj w naszym Kościele przeżywamy dożynki parafialne. Podczas Mszy św. o godz. 1000 wspólnie dziękowaliśmy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony i wszelkie dary jakie otrzymujemy z Jego łaskawości. O godz. 1500 przy Domu Kultury rozpocznie się część artystyczna dożynek i festyn zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w części artystycznej dożynek i wspólnego świętowania.
 3.  Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie dożynek szczególnie mieszkańcom Zawodzia. Dziękuję również osobom, które zadbały o piękno i porządek przy ołtarzu polowym.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • w środę – święto św. Bartłomieja Apostoła.
  • w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 700 i 1800.
  • w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 6. W piątek po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 7. W przyszłą niedzielę 28.08 po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 8. W najbliższy wtorek  wyjazd na basen do Gorlic. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1400. Koszt 25 zł. Obowiązują zgody opiekunów prawnych. zgłoszenia do jutra do godz. 2000  i szczegółowe informacje w GOK  filia Binczarowa i na stronie internetowej.
 9. W przyszłą niedzielę w  Siołkowej odbędą się Gminne Dożynki, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 1100 w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Następnie Korowód Dożynkowy przejdzie pod Dom Kultury w Siołkowej gdzie nastąpi dalsza część świętowania  oraz prezentacja i „ośpiewanie” wieńców dożynkowych. W tym roku z GOK filia Binczarowa naszą wioskę reprezentować  będą mieszkańcy Zawodzia.
 10. W dniach 10 – 11 września organizowany jest wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia. Koszt to około 250 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału we wspólnym pielgrzymowaniu do Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski.
 11. Pani Sołtys Marzena Szyszka wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 2 września 2022 (piątek) w Domu Kultury w Binczarowej. W programie między innymi: Sprawozdanie z wykonanych prac, podział środków z funduszu sołeckiego na rok 2023 oraz sprawy bieżące. W zebraniu udział weźmie Jacek Migacz Wójt Gminy Grybów. Serdecznie zapraszamy.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Marzenie i Władysławowi Gruca, Panu Andrzejowi Machnik, Stanisławowi Gruca oraz Wiesławowi Sekuła za prace związane z wycinką drzewa na placu przy kaplicy przedpogrzebowej. Bóg zapłać.
 13. Dziekanem naszego grybowskiego dekanatu został mianowany Ks. Ryszard Sorota z Grybowa.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. W piątek 19.08. 2022 zmarła nasza Parafianka Janina Zeliszewska. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 22.08.2022r. o godz. 1600. O 1530 w kościele rozpocznie się różaniec. Polecajmy śp. Janinę Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Parafianom i Gościom  życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku
oraz błogosławieństwa Bożego na nowy  tydzień.

0 Comments