L O A D I N G

XXI Niedziela Zwykła (27 sierpnia 2023 r.)

  1. Msze św. w dniu dzisiejszym po raz ostatni wg porządku wakacyjnego, tj. o 700, 1000 i 1700. O 1630 zapraszamy na nieszpory.
  2. We wtorek w liturgii Kościoła, wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. O godz. 630 zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła. A o godz. 1600 Spotkanie zastępu ŚMA w Domu Kultury.
  3. W piątek 1-go września przypada kolejna rocznica wybuchu 2-ej wojny światowej. Kościół modli się w tym dniu o ochronę stworzenia, o pokój na świecie, jak również w intencji ofiar 2-ej wojny światowej i wszystkich poległych obrońców naszej Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W środę, w czwartek i piątek spowiedź św. od godz. 1700. Przypominamy dzieciom oraz młodzieży szkolnej o potrzebie praktykowania częstej spowiedzi, także o potrzebie przyjmowaniu Komunii Św. wynagradzającej w pierwsze piątki miesiąca. Zachęcamy by przystąpić do spowiedzi z racji zbliżającego się rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 900.
  5. Od następnej niedzieli 3 września wracamy do przedwakacyjnego porządku niedzielnych Mszy św., a więc o 700, 915, 1100 i 1700. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. porannej o godz. 700.
  6. Wzorem lat poprzednich bardzo proszę o składanie ofiar na sprzątanie kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Można to zrobić składając ofiarę na tacę w podpisanej kopercie lub osób zbierających ofiary zeszytowe. Kościół i kaplica przedpogrzebowa jest naszym wspólnym dobrem. Zadbajmy o ich piękno. Do tej pory ofiary złożyło 300 rodzin.
  7. W środę o godz. 800 z parkingu przy kościele dla chętnych wyjazd na basen do Gorlic. Koszt 22 zł. Obowiązuje zgoda opiekuna prawnego, zgłoszenia do wtorku do godz. 2000 w Domu Kultury. W czwartek dla chętnych wycieczka krajoznawcza pociągiem do Rytra. Informacje i zgody oraz zgłoszenia w Domu Kultury do środy do godz. 2000.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Karolowi Radziakowi za pracę na plebanii. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

Wszystkim uczestnikom Mszy św., życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.
Szczęść Boże!

0 Comments