L O A D I N G

XXII Niedziela Zwykła (28 sierpnia 2022 r.)

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym po raz ostatni wg porządku wakacyjnego, tj. o 700, 1000 i 1700. O 1630 zapraszamy na nieszpory.
 2. W poniedziałek w liturgii Kościoła, wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 3. 1-go września przypada kolejna rocznica wybuchu 2-ej wojny światowej. Kościół modli się w tym dniu o ochronę stworzenia, o pokój na świecie, jak również w intencji ofiar 2-ej wojny światowej i wszystkich poległych obrońców naszej Ojczyzny.
 4. 1-go września rozpoczynamy także nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 1000. Dzieci i młodzież niech podejmą obowiązki szkolne w imię Boże i z Bożym błogosławieństwem. Przyjdźmy do Kościoła, by to błogosławieństwo otrzymać.
 5. W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek, 1-wszy Piątek i 1-wsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu,  połączona z modlitwą w intencji powołań, w czwartek od godz. 1700, po adoracji Msza św.
 6. W środę, w czwartek i piątek spowiedź św. od godz. 1700. Przypominamy dzieciom oraz młodzieży szkolnej o potrzebie praktykowania częstej spowiedzi, także o potrzebie przyjmowaniu Komunii Św. wynagradzającej w pierwsze piątki miesiąca. W 1-wszy piątek odwiedziny chorych od godz. 900,
 7. Od następnej niedzieli 4 września wracamy do przedwakacyjnego porządku niedzielnych Mszy św., a więc o 700, 915, 1100 i 1700. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. porannej o godz. 700.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola rozpoczynające rok szkolny. Zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, zostaną one pobłogosławione a dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 9. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 10. Pani Sołtys Marzena Szyszka wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 2 września 2022 (piątek) o godz. 1700 w Domu Kultury w Binczarowej. W zebraniu udział weźmie Jacek Migacz Wójt Gminy Grybów. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

Wszystkim uczestnikom Mszy św., życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, dzieciom i młodzieży powracającym do szkoły zapału oraz siły do nauki.

Szczęść Boże!

0 Comments