L O A D I N G

XXIII Niedziela Zwykła (10 września 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, dzieciom udzielimy też indywidualnego błogosławieństwa.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Kto będzie uczestniczył pobożnie w celebracji urządzonej po to by modlić się za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania Katolickiego może uzyskać odpust zupełny.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych odbędzie się do puszek zbiórka ofiar na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. o godz. 700 i 1700. Na Mszy św. o godz. 700 zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Droga Krzyżowa, na którą serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii. Dzieci, młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania i dorosłych Parafian. Drogę Krzyżową rozpoczniemy przy naszym kościele i przejdziemy trasą na Kawiory. Bardzo proszę o zadbanie otoczenia poszczególnych stacji.
  • w piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  • w sobotę – wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana męczenników.
 5. Opust w Ptaszkowej w przyszłą niedzielę 17 września. Uroczystość ta będzie połączona z 100 rocznicą posadowienia Krzyża na „Postawnym”, w paśmie „Jaworza”. W kościele parafialnym Msze św. o godz. 700 i 900, na „Postawnym” o godz. 1400. Zapraszamy.
 6. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św. W czwartek Msza św. dodatkowo o godz. 1700, po niej Droga Krzyżowa.
 7. Spotkania grup duszpasterskich:
  • w poniedziałek na godz. 1830 zapraszam lektorów na spotkanie w kościele.
  • w środę o godz. 1630 spotkanie Kandydatów, Aspirantów i Ministrantów w kościele. Zapraszamy też nowych chłopaków.
  • w piątek Dziewczęcą Służba Maryjna o 1530 na plebanii.
  • w piątek o godz. 1900 spotkanie dla młodzieży oraz Ruchu Sercańskiej Młodzieży na plebanii.
  • w sobotę o godz. 1100 spotkanie scholii „Boże Nutki” na plebanii.
  • w niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy radę parafialną i ekonomiczną na spotkanie na plebanii.
 8. Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w magazynie obok garażu.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy dzieciom rozdawać książeczki o tytule „Chcę słuchać Ciebie”. Można tam wklejać obrazki niedzielne i pierwszopiątkowe.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzieciom polecamy nowy numer „Promyczka dobra”, „Mały Promyczek dobra”, „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy również „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim uczestnikom Mszy św., życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, dzieciom i młodzieży powracającym do szkoły zapału oraz siły do nauki.

Szczęść Boże!

0 Comments