L O A D I N G

XXIII Niedziela Zwykła (4 września 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 700.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny głównej patronki diecezji tarnowskiej. Msze święte o 7.00 i 18.00. Po Mszach św.  poświęcenie ziarna siewnego. W tym dniu odpust w Krużlowej. Suma o godz. 11.00
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 4. We wtorek zapraszamy o godz. 630 na nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła. Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła w tym tygodniu w piątek po Mszy św.
 5. Po wakacyjnej przerwie wracamy do spotkań formacyjnych dla grup parafialnych
  • w poniedziałek na godz. 1800 zapraszam lektorów spotkanie w kościele.
  • we wtorek o godz. 1630 spotkanie Aspirantów, Ministrantów i kandydatów spotkanie w kościele.
  •  w środę na godz. 1600 Dziewczęcą Służbę Maryjną spotkanie na plebanii.
  • w piątek o godz. 1900  spotkanie dla młodzieży oraz Ruchu Sercanskiej Młodzieży spotkanie na plebanii.
  • w sobotę o godz. 1100 spotkanie scholii „Boże Nutki” spotkanie na plebanii.
 6. Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w magazynie obok garażu.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie przed pielgrzymkowe osoby, które wyjeżdżają na pielgrzymkę do Lichenia.
 8. W czwartek na godzinę 1900 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci kl. 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Tadeuszowi Sekuła oraz synom Łukaszowi, Rafałowi i Marcinowi Sekuła oraz pracownikom firmy TadexPol za ofiarowanie kilkudziesięciu samochodów ziemi, która posłużyła nam do przygotowanie nowych miejsc parkingowych przy naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również Pani Marzenie i Panu Krzysztofowi Szyszka oraz Stanisławowi Gruca i Adamowi Grybel za pracę przy plantowaniu i zabezpieczaniu trenu.  Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzieciom polecamy nowy numer „Promyczka dobra”, „Mały Promyczek dobra” „Mały Gość Niedzielny”. Polecam również Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 12. Bogu na  chwałę – ludziom na pożytek 70 rocznicę powstania naszej parafii, którą w tym roku przeżywamy pragniemy upamiętnić Plenerową Kamienną Drogą Krzyżową, która będzie wiodła od kościoła koło Pana Władysława Grucy na Kawiory. Kończyć się będzie na granicy z Kąclową przy Krzyżu. Chcemy, aby był to dar dziękczynienia Bogu i Matce Bożej Binczarowskiej za opiekę i błogosławieństwo na niwie tylu lat naszej Parafii. Ponieważ jest to dość kosztowna inwestycja zwracam się z prośbą do Was Drodzy Parafianie, do rodzin, grup czy firm  lub osób, które pragnęły by wspomóc to dzieło i ufundować poszczególne stacje drogi krzyżowej.  Proszę, aby chętne osoby – Fundatorzy zgłosiły się do ks. proboszcza. Wszyscy darczyńcy zostaną upamiętnieni. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim uczestnikom Mszy św., życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.

0 Comments