L O A D I N G

XXIV Niedziela Zwykła (17 września 2023 r.)

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Dzisiaj nie będzie nieszporów.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki – patronalne święto młodzieży polskiej.
  • w środę – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.
  • w czwartek – święto św. Mateusza Ewangelisty.
  • w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 4. W tygodniu spotkania grup:
  • w poniedziałek – lektorzy o godz. 1830 w kościele.
  • w środę – kandydaci, aspiranci i ministranci o godz. 1630 w kościele.
  • w czwartek – Dziewczęca Służba Maryi o godz. 1630 na plebanii.
  • w sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła, a od 20 – 29 września po porannej Mszy św. odmawiać będziemy  Nowennę do Świętego Michała Archanioła.
  • w sobotę – Schola „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebanii.
 5. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 6. W przyszłą niedzielę 24 września w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbędzie się Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Michała Archanioła. W związku z tym organizujemy Pielgrzymkę do Miejsca Piastowego, odwiedzimy też Dębowiec i Duklę. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 z parkingu przy kościele, wstępny koszt przejazdu 40 zł (może ulec zmianie zależnie od liczby osób). Zapisy w zakrystii lub u Pani Anny Radzik w Domu Kultury do soboty 23 września do godz.14.00 Serdecznie zapraszamy.
 7. Uczniów klasy 3 przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. oraz rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100. Podczas Mszy św. poświęcimy i wręczymy różańce.
 8. Spotkanie dla rodziców uczniów klasy VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 9. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw o Trzeźwość. Z tej okazji Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w 42 Diecezjalnej Pielgrzymce pod hasłem: „KU TRZEŹWOŚCI Z KOŚCIOŁEM” w intencji trzeźwości i osób uzależnionych do Szczepanowa. Odbędzie się ona w niedzielę 24. 09.2023 roku.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Gruca za pracę przy naszym kościele. Bóg zapłać.
 11. W święto Podwyższenia Krzyża św. odprawiliśmy plenerowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za liczny udział w tym nabożeństwie. Dziękuję osobom zaangażowanym w prowadzenie rozważań i śpiewów podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Serdeczne Bóg zapłać za wasze świadectwo wiary oraz przywiązania do tradycji i wartości religijnych.
 12. Parafia w Kąclowej organizuje pielgrzymkę od Częstochowy, Lichenia i Kalisza. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w najbliższą sobotę o 100 powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Osoby chętne na wyjazd proszę o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej w Kąclowej.
 13. Bardzo serdecznie dziękuję za dar ołtarza osobom i rodzinom, które organizowały w tym roku dożynki w naszej Parafii. Jako dar ołtarza mieszkańców prawej części naszej wioski od Boguszy do kościoła został zakupiony Ornat z wizerunkiem św. Józefa. Bóg zapłać.
 14. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.

0 Comments