L O A D I N G

XXIX Niedziela Zwykła (16 października 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe.
 2. Dzisiejsza niedziela jest XXII Dniem Papieskim przeżywanym pod hasłem „Blask Prawdy”. Bóg zapłać za wszystkie ofiary zbierane do puszek, które będą przeznaczone na stypendia dla ubogiej młodzieży.
 3. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Zachęcam do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 5 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych proszę o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na misje.
 4. W związku ze zbliżającą się Niedzielą Misyjną oraz Tygodniem Misyjnym Szkolne Koło „Caritas” w łączności z parafią ogłasza zbiórkę starej, zniszczonej i zdekompletowanej biżuterii srebrnej lub złotej. Zostanie ona przekazana Sekretariatowi Misji Zagranicznych Księży Sercanów, a pieniądze w ten sposób pozyskane zostaną przeznaczone na budowę studni w pustynnym Czadzie. Często w naszych domach leżą zapomniane i już nieużyteczne elementy wspomnianej wyżej biżuterii – ofiarując je na misje odpowiadamy na ewangeliczne wezwanie: „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych (…) nie utraci swojej nagrody.” (por. Mt, 10, 42). Dary można przekazywać do końca października zarówno w parafii jak też w szkole. W szkole koordynatorami akcji są członkowie SK „Caritas” z klasy 7 i 8.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  • we wtorek – święto św. Łukasza ewangelisty jest On patronem służby zdrowia. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego.
  • w sobotę – Uroczystość św. Jana Pawła II papieża. Patrona małopolski.
 6. Spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła odbędzie się w piątek po Mszy św. porannej.
 7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich.
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1900 na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1600 na plebani
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o godz.1600 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 8. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Podtrzymujmy dobrą tradycję przychodzenia całymi rodzinami by wspólnie się za siebie modlić. Dzieci niech każdego dnia przynoszą podpisane serduszko, by mogły wylosować Maryję i wspólnie w domu się pomodlić. Dzieci po zakończonym nabożeństwie różańcowym otrzymują pamiątkowe obrazki.
 9. Lektorzy i ministranci rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione prosimy przynosić do zakrystii.
 10. Przez cały październik trwa konkurs plastyczny pt. „Nie zmarnujcie niepodległości”. Rysunek w formacie A4 nawiązujący do tego hasła można dostarczyć do końca miesiąca do Domu Kultury. Szczegóły i regulamin na stronie i Facebooku GOK w Binczarowej.
 11. W przyszła niedzielę 23.10.2022r. odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydatami są następujące osoby: Chełmecki Paweł, Dziedzic Aneta, Gruca Adam s. Jana, Gruca Agnieszka, Gruca Jan s. Mieczysława, Gruca Stanisław s. Jana, Jarosz Piotr s. Juliana, Karpl Kazimierz, Kiełbasa Iwona, Kmak Agata, Kmak Tomasz, Laskosz Stanisław, Machnik Andrzej, Maciaszek Justyna, Michalik Jan, Mikołajczyk Józef, Mółka Renata, Radzik Anna, Rodak Barbara, Szyszka Marzena, Zawiłowicz Krzysztof, Zeliszewski Jan.

W głosowaniu powinna wziąć udział każda osoba należąca do parafii, która ukończyła 18. rok życia. Przed kościołem będzie ustawiony stolik i urna na wrzucanie głosów. Już dzisiaj ministranci rozdają karty do głosowania, na której wypisane są nazwiska kandydatów. Z podanej listy wybieramy dwie osoby i przy ich nazwiskach zaznaczamy znak X

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do odebrania jest nowy numer „Czasu Serca”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa,
oraz wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

0 Comments