L O A D I N G

XXIX Niedziela Zwykła (22 października 2023 r.)

 1. Dziś Uroczystość św. Jana Pawła II. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na Misje. W naszej Parafii gościmy dzisiaj ks. Franciszka Wielguta SCJ oraz diakonów  naszego Sercańskiego Seminarium w Stanikach. Po Mszy św. o 1100 zapraszamy na spotkani LSO w kościele.
 2. W związku z Niedzielą Misyjną oraz Tygodniem Misyjnym organizowana jest akcja pomocy misjom w budowie studni głębinowych w Afryce. Diecezja tarnowska wsparła już wybudowanie 192 takich studni. Tym razem organizowana jest zbiórka zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Wspomniane przedmioty można przynosić do zakrystii. Akcja potrwa do końca października 2023 roku.
 3. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych.
 4. W najbliższą niedzielę, 29 października od 1400 do 1630 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego. Serdecznie dziękujemy tym wiernym, którzy już uporządkowali groby swoich bliskich zmarłych w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich świętych. Bardzo prosimy, by nie odkładać porządków na ostatnia chwilę. Bardzo proszę, o zachowanie należytego porządku również przy kontenerze na śmieci. Pragnę przypomnieć, że kontener jest przeznaczony tylko i wyłącznie na śmiecie pochodzące z cmentarza.
 5.  W tym tygodniu obchodzimy:
  • W sobotę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 6. W przyszłą niedzielę ostatnią października przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia naszego parafialnego kościoła.
 7. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w czwartek o godz. 1600 na plebani.
  • Kandydaci, Aspiranci, Ministranci w środę o godz. 1600 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła w sobotę po Mszy św. porannej.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 8. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715, na które zapraszamy całe rodziny. Przypominamy dzieciom o przynoszeniu serduszek z imieniem i nazwiskiem, by można wylosować figurkę Maryi i wraz z całą rodziną modlić się w domu.
 9. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione przynosimy o przynoszenie do zakrystii.
 10. Dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodych do Ptaszkowej 31.10.2023 o godz. 1900 na „Noc Świętych”. W programie Msza święta ze słowem do młodych, Modlitwa Uwielbienia, i Apel Jasnogórski.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa
w nowym tygodniu pracy, zajęć i obowiązków.

0 Comments