L O A D I N G

XXV Niedziela Zwykła (18 września 2022 r.)

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.
  • w środę – święto św. Mateusza Ewangelisty.
  • w piątek – św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 4. W tygodniu spotkania grup:
  • w poniedziałek – lektorzy o godz. 1800 na plebanii.
  • w środę – Dziewczęca Służba Maryi o godz. 1600 na plebanii.
  • w środę – kandydaci, aspiranci i ministranci o godz. 1630 w kościele.
  • w piątek – Ruch Sercańskiej Młodzieży oraz młodzież  o godz. 1900 na plebanii.
  • w sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła, a od 20 – 29  września po porannej Mszy św. odmawiać będziemy  Nowennę do Świętego Michała Archanioła i Archaniołów.
  • w sobotę – Schola „Boże Nutki” o godz. 1100 na plebanii.
 5. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 6. Uczniów klasy 3 przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. oraz rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100. Podczas Mszy św. poświęcimy i wręczymy różańce.
 7. Spotkanie dla rodziców uczniów klasy VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Ks. Krzysztofa Ligockiego sercanina proboszcza i budowniczego kościoła pw. Św. Brata Alberta w Kaliszu. Składka z przeszłej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie budującego się kościoła w Kaliszu.
 9. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw o Trzeźwość. Z tej okazji Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w 41 Diecezjalnej Pielgrzymce „Trzeźwi, Wolni Posłani” w intencji trzeźwości i osób uzależnionych do Szczepanowa. Odbędzie się ona w niedzielę 24 – 25.09.2022 roku.
 10. Duszpasterstwo młodzieży informuje, że w dniach 26 lipca – 06 sierpnia w Lizbonie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy proszą o zapisy do końca października. Na razie przewidywany koszt to 4000 zł. Bliższe informacje u okręgowego duszpasterza młodzieży. Kontakt okregkrynica.lizbona@gmail.com tel. 693 208 543.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Adamowi i Piotrowi Gruca oraz Karolowi Radziakowi za pracę na plebanii. Bóg zapłać.
 12. Ksiądz Biskup zarządził w całej Diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wybory te mają odbyć się 23 października 2022 roku. W związku z powyższym miesiąc przed wyborami tj. od dnia 23 września do 15  października rozpoczynamy proces zgłaszania kandydatów. Zgodnie ze statutem Rad Duszpasterskich diecezji Tarnowskiej. Warunki jakie powinien spełniać kandydat są następujące: pełnoletniość, po przyjęciu bierzmowania, czynnie uczestniczącego w życiu parafialnym, znanego ogólnie z życia wg zasad zgodnego z etyką katolicką. Karteczki z imieniem i nazwiskiem kandydata oddajemy do rąk ks. proboszcza. Termin upływa 15.10.2022.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolników cena 30 zł.

Wszystkim życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.

0 Comments