L O A D I N G

XXV Niedziela Zwykła (24 września 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw z Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Dniem Migranta i Uchodźcy, a także Dniem Modlitw o Trzeźwość przeżywana pod hasłem „Ku trzeźwści z kościołem” módlmy się w intencji trzeźwości osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 700.
 3. W niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, zachęcamy całe rodziny do czynnego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie się ono rozpoczynało w dni powszednie o 1715 a po nim o 1800 Msza św. wieczorna. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 1630. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną. Dzieci otrzymają również plansze i będą mogły zbierać naklejki.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.
  • w czwartek – wspomnienie św. Wacława męczennika.
  • w piątek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. O 630 zapraszamy na nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
  • w sobotę– wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dra Kość.
 5. W tygodniu spotkania grup:
  • Dziewczęca Służba Maryi w czwartek o godz. 1630 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży i młodzież w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 6. Przed uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej Binczarowskiej tradycyjnie organizujemy procesję różańcową. W przyszłą niedzielę 1.10.2023 Msza św. popołudniowa będzie odprawiona o godz. 1500 i po Mszy św. Procesja Różańcowa. Wyruszymy spod kościoła o godz. 1530 w kierunku Pasik. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Zachęcam do włączenia się w prowadzenie różańca jak również w niesienie feretronu.
 7. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 8. Do 30 września trwają zapisy na pielgrzymkę do Meksyku. Jeśli byłyby osoby chętne na wyjazd to proszę o kontakt z ks. Proboszczem.
 9. Nasza Parafia 21 października organizuje pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W planie zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, Zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania NMP oraz Wadowic z przewodnikiem, Zwiedzanie Sanktuarium Zebrzydowskiej, Msza święta przed Cudownym Wizerunkiem NMP. Koszt wyjazdu przy 55 osobach to 110 zł. Zapisy do 5 października.
 10. W naszej Parafii istniała kiedyś Róża Różańcowa dzieci i młodzieży. Chcielibyśmy powrócić do tej pięknej tradycji. Zachęcamy dzieci i młodzież do zapisania się do Żywego Różańca. Byłby to piękny prezent, dar dla Matki Bożej z okazji Odpustu Parafialnego.
 11. Idąc za sugestią rodziców i po rozmowach z Parafialną Radą Duszpasterską pragnę poinformować, że od 2026 r. Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii będzie w trzecią niedzielę maja.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za pracę przy naszym kościele Panom Józefowi i Wojciechowi Kmak oraz Panom Karolowi i Tomaszowi Radziak za ofiarowane deski. Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Wszystkim życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.

0 Comments