L O A D I N G

XXVI Niedziela Zwykła (1 października 2023 r.)

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 700.
 2. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 Msza św. popołudniowa będzie odprawiona o godz. 1500 i po Mszy św. Procesja Różańcowa. Wyruszymy spod kościoła o godz. 1530 w kierunku Pasik. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Zachęcam do włączenia się w prowadzenie różańca jak również w niesienie feretronu. Procesję różańcową zakończymy przy kapliczce u Państwa Bernadetty i Wincentego Gruca.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów
  • w środę  – św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek – św. Faustynę, dziew., zak.
 4.  W najbliższy sobotę czyli 07.10  obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1800. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Tadeusz Gniewek SCJ. Po Sumie procesja eucharystyczna. Prosimy przygotowanie feretronów i baldachimu.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną. Po zakończeniu nabożeństwa różańcowego dzieciom rozdawane są naklejki różańcowe.
 6. We wtorek o 630 zapraszamy na Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie rano pół godziny przed Mszą św., a wieczorem podczas nabożeństwa różańcowego. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o comiesięcznej spowiedzi św. i uczestnictwie we Mszy św. wynagradzającej. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900.
 8. W tygodniu zapraszamy na spotkania grup:
  • Lektorów w poniedziałek na godz. 1830 w kościele.
  • Ministrantów, aspirantów i kandydatów w środę o godz. 1600 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w czwartek o godz. 1600 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.  
 9. Zapraszamy na NOC Nadziei – jesienne spotkanie Młodzieży Sercańskiej z całej Polski. Będzie ono miało miejsce w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie – Płaszowie w nocy z 21 na 22 października 2023 roku. W programie: zwiedzanie zamku i zapory w Dobczycach oraz ciekawych miejsc w Krakowie. Koszt to 50 złotych. Zapisy do 13 października 2023 roku.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W planie zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, Zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania NMP oraz Wadowic z przewodnikiem, Zwiedzanie Sanktuarium Zebrzydowskiej, Msza święta przed Cudownym Wizerunkiem NMP. Koszt wyjazdu przy 55 osobach to 110 zł. Pielgrzymka planowana jest 21 października. Zapisy do 5 października.
 11. Zachęcamy dzieci i młodzież do zapisania się do Róży Różańcowej dzieci i młodzieży.
 12. Młodzież z klasy 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy 8 października na Mszę św. o godz. 1700. Próba liturgiczna będzie w czwartek 5 października po Mszy wieczornej w kościele.
 13. Zakończyliśmy zbiórkę płodów ziemi i ofiar pieniężnych dla naszego Sercańskiego Seminarium w Stadnikach. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary i płody ziemi. Bóg zapłać.
 14. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Karolowi Radziakowi i Stanisławowi Grucy za pracę na plebani. Bóg zapłać.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy miłego
niedzielnego wypoczynku, a na nadchodzący tydzień obfitości łask
Bożych, opieki Matki Bożej Różańcowej!

0 Comments