L O A D I N G

XXVI Niedziela Zwykła (25 września 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw z Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Dniem Migranta i Uchodźcy, a także Dniem Modlitw o Trzeźwość przeżywana pod hasłem „Trzeźwi, Wolni, Posłani”   módlmy się w intencji trzeźwości osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy Ks. Krzysztofa Ligockiego sercanina proboszcza i budowniczego kościoła pw. Św. Brata Alberta w Kaliszu. Składka z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie budującego się kościoła w Kaliszu.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 700.
 4. W sobotę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, zachęcamy całe rodziny do czynnego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie się ono rozpoczynało w dni powszednie o 1715 a po nim o 1800 Msza św. wieczorna. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 1630. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną. Dzieci otrzymają również plansze i będą mogły zbierać naklejki.
 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz Życia Zakonnego Ks. Stanisława GRUCY SCJ. Zapraszam na Mszę św. o godz. 1100 podczas, której dziękować będziemy wraz z Księdzem Jubilatem za 25-lecia Życia Zakonnego.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.
  • w środę – wspomnienie św. Wacława męczennika.
  • w czwartek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • w piątek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dra Kość.
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew., dok. Kość.
 7. W tygodniu spotkania grup:
  • Ministranci i kandydaci w środę o godz. 1630 w kościele.
  • Lektorzy w poniedziałek o 1800 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży i młodzież w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 8. Codziennie Msza św. o godz. 700 a od soboty również o godz.1800
 9. W wtorek zapraszamy na godz. 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 10. Przed uroczystością odpustową ku czci Matki Boskiej Różańcowej Binczarowskiej tradycyjnie organizujemy procesję różańcową. Procesja różańcowa wyruszy spod kościoła w przyszłą niedzielę 2.10.2022 o godz. 1530 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Msza św. po zakończeniu procesji. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątki różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Uczniowie klasy 8, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 11. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 12. Młodzież naszej parafii zapraszamy na sercańskie czuwanie młodzieżowe, które odbędzie się 15.10.2022 w Lublinie. Zapisy na wyjazd do niedzieli 9.10.2022 r. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej szczegółów na temat wyjazdu podamy w przyszłym tygodniu.
 13. Ksiądz Biskup zarządził w całej Diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wybory te mają odbyć się 23 października 2022 roku. W związku z powyższym miesiąc przed wyborami tj. od dnia 23 września do 15  października rozpoczęliśmy proces zgłaszania kandydatów. Karteczki z imieniem i nazwiskiem kandydata oddajemy do rąk ks. proboszcza. Termin upływa 15.10.2022.
 14. Bardzo serdecznie dziękuję za pracę przy naszym kościele Panom Józefowi i Wojciechowi Kmak. Bóg zapłać.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Wszystkim życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.

0 Comments