L O A D I N G

XXVI Niedziela Zwykła (26 września 2021 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw z Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące a także Dniem Modlitw o Trzeźwość przeżywana pod hasłem „Trzeźwością pokonać Kryzys”  módlmy się w intencji trzeźwości osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj w całej Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych po Mszach św. o godz. 700 i 1100 (bł. Karolina).
 4. W piątek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, zachęcamy całe rodziny do czynnego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie się ono rozpoczynało w dni powszednie o 1715 a po nim o 1800 msza św. wieczorna. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 1630. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.
  • we wtorek – wspomnienie św. Wacława męczennika.
  • w środę – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • w czwartek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dra Kość.
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew., dok. Kość.
  • w sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 6. W tygodniu spotkania grup:
  • Ministranci i kandydaci w piątek o godz. 1600 w salce na plebani.
  • Lektorzy w poniedziałek o 1800 w salce na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży i młodzież w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1000 na plebani.
 7. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 8. Codziennie Msza św. o godz. 700 a od środy również o godz.1800
 9. W wtorek zapraszamy na godz. 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, podczas którego Rycerze z Zastępu odnowią swoje przyrzeczenia Rycerskie.
 10. W tym tygodniu przypada, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę, czwartek i piątek. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 11. Przed uroczystością odpustową ku czci Matki Boskiej Różańcowej Binczarowskiej tradycyjnie organizujemy procesję różańcową. Procesja różańcowa wyruszy spod kościoła w przyszłą niedzielę 3.10.2021 o godz. 1530 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Msza św. o godz. 1700 Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątki różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Rada Parafialna, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 12. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 13. Z intencji popogrzebowych za śp. Zofię GRUCA została zamówiona Msza św. Gregoriańska, która będzie odprawiona w dniach 1 – 30 października w Szemborowie koło Gniezna.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w zakrystii do odebrania nowy numer „Czasu Serca”.

Wszystkim życzymy dobrej, spokojnej niedzieli, oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.

0 Comments