L O A D I N G

XXVII Niedziela Zwykła (2 października 2022 r.)

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 700.
 2. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i po zakończeniu procesji różańcowej. Procesja różańcowa wyruszy spod kościoła o godz. 1530 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątki różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Uczniowie klasy 8, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy Srebrny Jubileusz Życia Zakonnego Ks. Stanisława GRUCY SCJ. Razem z Ks. Jubilatem  dziękować będziemy za 25-lecia Życia Zakonnego i modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • we wtorek  – św. Franciszka z Asyżu
  • w środę – św. Faustynę, dziew., zak.
 5.  W najbliższy piątek czyli 07.10  obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1800. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr Przemysław Król SCJ. Po Sumie procesja eucharystyczna. Prosimy przygotowanie feretronów i baldachimu. To dzień wolny od zajęć w naszej szkole, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci, kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 1100.
 6. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną. Po zakończeniu nabożeństwa różańcowego dzieciom rozdawane są naklejki różańcowe.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie rano pół godziny przed Mszą św., a wieczorem podczas nabożeństwa różańcowego. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o comiesięcznej spowiedzi św. i uczestnictwie we Mszy św. wynagradzającej. Odwiedziny chorych wyjątkowo w sobotę od godz. 900.
 8. W tygodniu zapraszamy na spotkania grup:
  • Lektorów w poniedziałek na godz. 1830 w kościele.
  • Ministrantów, aspirantów i kandydatów w środę o godz. 1600 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1600 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.  
 9. Ks. Krzysztof Ligocki SCJ proboszcz z Kalisza przesyła serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kościoła. Zebrano 7790 zł.  
 10. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się 15.10.2022 w Lublinie. Zapisy na wyjazd do niedzieli 9.10.2022 r. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej Parafii udająca się na Sercańskie Czuwanie Młodzieży do Lublina w ramach zbierania funduszy na transport, przygotuje domowe wypieki, którymi podzieli się z nami po każdej Mszy Św. Będziemy mieli możliwość złożenia daru serca, ofiary wsparcia na ich transport. Za wszelkie wsparcie jakiego jej udzielicie serdeczne Bóg zapłać.
 12. Do 15  października należy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Karteczki z imieniem i nazwiskiem kandydata oddajemy do rąk ks. proboszcza.
 13. Zakończyliśmy zbiórkę płodów ziemi i ofiar pieniężnych dla naszego Sercańskiego Seminarium w Stadnikach. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary i płody ziemi. Bóg zapłać.
 14. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Tadeuszowi Siedlarzowi i Andrzejowi Karpl za pracę na plebani. Bóg zapłać.
 15. Msze św. gregoriańskie za śp. Wiesława Brodę są odprawiane od 1-30 października w Grodnie na Białorusi.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy miłego
niedzielnego wypoczynku, a na nadchodzący tydzień obfitości łask
Bożych, opieki Matki Bożej Różańcowej!

0 Comments