L O A D I N G

XXVII Niedziela Zwykła (3 października 2021 r.)

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych po Mszach św. o godz. 700 i 1100 (bł. Karolina).
 2. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godzinie 1530 rozpoczniemy procesja różańcowa wyruszy z kościoła w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków by powróci do kościoła. Msza św. o godz. 1700 Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątki różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Rada Parafialna, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu
  • we wtorek – św. Faustynę, dziew., zak.
 4.  W najbliższy czwartek czyli 07.10 w obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1800. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Andrzej Gruszka SCJ. Po Sumie procesja eucharystyczna. Prosimy przygotowanie feretronów. To dzień wolny od zajęć w szkole, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci kandydatów do bierzmowania, młodzież, straż. Proszę, aby przed Sumą różaniec poprowadziła Róża Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W tygodniu zapraszamy na spotkania grup:
  • Ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 1600 na plebani.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1000 na plebani.  
  • Spotkanie Zastępu Świętego Michała w sobotę po Mszy św. porannej.
 6. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną.
 7. W przyszłą niedzielę – XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po Mszach św.  będą zbierane do puszek ofiary na żywy pomnik Jana Pawła II, czyli na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary i płody ziemi na nasze Sercańskie Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy miłego
niedzielnego wypoczynku, a na nadchodzący tydzień obfitości łask
Bożych, opieki Matki Bożej Różańcowej!

0 Comments