L O A D I N G

XXVII Niedziela Zwykła (8 października 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w piątek – błogosławionego Honorata Koźmińskiego
  • w sobotę – św. Małgorzaty Marii Alacoque patronki Zgromadzenia Księży Sercanów. To także Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach za wychowawców i nauczycieli.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Podtrzymujmy dobrą tradycję przychodzenia całymi rodzinami by wspólnie się za siebie modlić. Dzieci niech każdego dnia przynoszą podpisane serduszko, by mogły wylosować Maryję i wspólnie w domu się pomodlić. Po zakończeniu nabożeństwa różańcowego dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki.
 4. Zapraszam na spotkania grup duszpasterskich:
  • Lektorzy w poniedziałek o 1830 w kościele.
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o 1600 w kościele.
  • Spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła w piątek po Mszy św. porannej.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy „Dzień Papieski”. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek datków na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”
 6. Wczoraj w naszej Parafii powstała nowa Róża Różańcowa dzieci i młodzieży. Róża bł. Karoliny Kózkówny. Cieszę się bardzo, że i pośród najmłodszych członków naszej Parafii są osoby pragnące codziennie modlić się na różańcu.
 7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego odpustu parafialnego. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję także Panu Karolowi Radziakowi za pracę na plebani. Bóg zapłać.
 9. Lektorzy i ministranci rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione prosimy przynosić do zakrystii.
 10. Zapraszamy na NOC Nadziei – jesienne spotkanie Młodzieży Sercańskiej z całej Polski. Będzie ono miało miejsce w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie – Płaszowie w nocy z 21 na 22 października 2023 roku. W programie: zwiedzanie zamku i zapory w Dobczycach oraz ciekawych miejsc w Krakowie. Koszt to 50 złotych. Zapisy do 13 października 2023 roku.
 11. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej Parafii udająca się na Noc Nadziei do Krakowa w ramach zbierania funduszy na transport, przygotuje domowe wypieki, którymi podzieli się z nami po każdej Mszy Św. Będziemy mieli możliwość złożenia daru serca, ofiary pieniężnej na ich transport. Za wszelkie wsparcie jakiego jej udzielicie serdeczne Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Wczoraj zmarł ks. Czesław Wojtarowicz sercanin pochodzący z Florynki a obecnie mieszkał w domu zakonnym w Tarnowie. Polećmy Jego duszę Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego
oraz opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.
SZCZĘŚĆ BOŻE!

0 Comments