L O A D I N G

XXVIII Niedziela Zwykła (15 października 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe.
 2. Dzisiejsza niedziela jest XXIII Dniem Papieskim przeżywanym pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Bóg zapłać za wszystkie ofiary zbierane do puszek, które będą przeznaczone na stypendia dla ubogiej młodzieży.
 3. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje. W naszej Parafii będziemy gościć ks. Franciszka Wielguta SCJ oraz diakonów z naszego Sercańskiego seminarium. Po Mszy św. o godz. 1100 zapraszamy na spotkanie w kościele Kandydatów, Aspirantów, Ministrantów i Lektorów.
 4. W związku ze zbliżającą się Niedzielą Misyjną oraz Tygodniem Misyjnym organizowana jest akcja pomocy misjom w budowie studni głębinowych w Afryce. Diecezja tarnowska wsparła już wybudowanie 192 takich studni. Tym razem organizowana jest zbiórka zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Wspomniane przedmioty można przynosić do zakrysti. Akcja potrwa do końca października 2023 roku.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  • w środę – święto św. Łukasza ewangelisty jest On patronem służby zdrowia. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego.
  • w niedzielę – Uroczystość św. Jana Pawła II papieża. Patrona małopolski.
 6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich.
  • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1830 na plebani.
  • Kandydaci, Aspiranci i Ministranci w środę o godz.1600 w kościele.
  • Dziewczęca Służba Maryjna w czwartek o godz. 1600 na plebani
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Schola „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 7. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Podtrzymujmy dobrą tradycję przychodzenia całymi rodzinami by wspólnie się za siebie modlić. Dzieci niech każdego dnia przynoszą podpisane serduszko, by mogły wylosować Maryję i wspólnie w domu się pomodlić. Dzieci po zakończonym nabożeństwie różańcowym otrzymują pamiątkowe obrazki.
 8. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski każdego roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. W związku z tym w przyszłą niedzielę 22.10.2023 odbędzie się liczenie wiernych.
 9. Lektorzy i ministranci rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione prosimy przynosić do zakrystii.
 10. Młodzież z naszej Parafii udająca się na Sercańskie Czuwanie Młodzieży do Krakowa w ramach zbierania funduszy na transport, przygotowała domowe wypieki, którymi podzieli się z nami po każdej Mszy Św. Będziemy mieli możliwość złożenia daru serca, ofiary wsparcia na ich transport. Za wszelkie wsparcie jakiego jej udzielicie serdeczne Bóg zapłać. Wyjazd na czuwanie młodzieży „Noc Nadziei” do Krakowa w sobotę 21.10.2023 o 800 z parkingu koło kościoła.
 11. W przyszłą sobotę odbędzie się Parafialna pielgrzymka autokarowa do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej wyjazd z parkingu koło Kościoła o 530.
 12. W sobotę 21.10.2023 w Ptaszkowej 9 naszych Ministrantów przyjmie posługę Lektoratu. Już dziś gratulujemy im i rodzicom tego pięknego wydarzenia. Mam nadzieję, że przyjęcie tej posługi jeszcze bardziej przybliży ich do Pana Boga.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszli śp. Jan Radzik oraz śp. Eugenia Górka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa,
oraz wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

0 Comments