L O A D I N G

XXX Niedziela Zwykła (23 października 2022 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Zachęcam do kontynuowania bądź podjęcia przez nowe rodziny „adopcji” uczniów na Misjach. W zeszłym roku szkolnym 5 rodzin z naszej parafii podjęło się opieki finansowej uczniów w krajach misyjnych. Roczny koszt wykształcenia jednego ucznia to 200 euro. Osoby bądź rodziny chętne do objęcia opieką finansową uczniów w krajach misyjnych proszę o kontakt z ks. proboszczem. Zebrane wpłaty zostaną przekazane na misje w Kongo Brazzaville, gdzie pracuje nasza parafianka Siostra Liliosa. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje.
 2. W związku z przeżywaną dzisiaj Niedzielą Misyjną oraz Tygodniem Misyjnym Szkolne Koło „Caritas” w łączności z Parafią ogłasza zbiórkę starej, zniszczonej i zdekompletowanej biżuterii srebrnej lub złotej. Zostanie ona przekazana Sekretariatowi Misji Zagranicznych Księży Sercanów, a pieniądze w ten sposób pozyskane zostaną przeznaczone na budowę studni w pustynnym Czadzie. Często w naszych domach leżą zapomniane i już nieużyteczne elementy wspomnianej wyżej biżuterii – ofiarując je na misje odpowiadamy na ewangeliczne wezwanie: „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych (…) nie utraci swojej nagrody.” (por. Mt, 10, 42). Dary można przekazywać do końca października zarówno w parafii jak też w szkole. W szkole koordynatorami akcji są członkowie SK „Caritas” z klasy 7 i 8.
 3. W najbliższą niedzielę, 30 października od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego. Serdecznie dziękujemy tym wiernym, którzy już uporządkowali groby swoich bliskich zmarłych w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich świętych. Bardzo prosimy, by nie odkładać porządków na ostatnia chwilę. Bardzo proszę, o zachowanie należytego porządku również przy kontenerze na śmieci.
 4.  W tym tygodniu obchodzimy:
  • W piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 5. W przyszłą niedzielę ostatnią października przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia naszego parafialnego kościoła.
 6. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani.
  • Kandydaci, Aspiranci, Ministranci w środę o godz. 1600 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 7. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715, na które zapraszamy całe rodziny. Przypominamy dzieciom o przynoszeniu serduszek z imieniem i nazwiskiem, by można wylosować figurkę Maryi i wraz z całą rodziną modlić się w domu.
 8. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione przynosimy o przynoszenie do zakrystii.
 9. Dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodych do Ptaszkowej 31.10.2022 o godz. 1900 na „Noc Świętych”. W programie Msza święta ze słowem do młodych, Modlitwa Uwielbienia, i Apel Jasnogórski.
 10. Do końca października trwa konkurs plastyczny pt. „Nie zmarnujcie niepodległości”. Rysunek w formacie A4 nawiązujący do tego hasła można dostarczyć do końca miesiąca do Domu Kultury. Szczegóły i regulamin na stronie i Facebooku GOK w Binczarowej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Dzisiaj w naszej Parafii odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W głosowaniu powinna wziąć udział każda osoba należąca do Parafii, która ukończyła 18. rok życia. Przed kościołem jest ustawiony stolik i urna na wrzucanie głosów. Z podanej listy wybieramy dwie osoby i przy ich nazwiskach zaznaczamy znak X.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa
w nowym tygodniu pracy, zajęć i obowiązków.

0 Comments