L O A D I N G

XXX Niedziela Zwykła (24 października 2021 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Za pobożny udział w kościele w celebracjach za misje może uzyskać odpust zupełny, a odpust cząstkowy jeśli ktoś będzie przez ten czas modlił się prywatnie za misje. W naszej parafii gościmy Ks. Zdzisława Pławeckigo sercanina, który wiele lat pracował na misjach m. in. na Kamerunie oraz w Chinach. Dziękuję za głoszone dzisiaj do nasz Słowo Boże. O godzinie 1030 zapraszam dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych za spotkanie z Misjonarzem.  Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na cele misyjne prowadzone przez Księży Sercanów.
 2. W najbliższą niedzielę, 31 października od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego. Serdecznie dziękujemy tym wiernym, którzy już uporządkowali groby swoich bliskich zmarłych w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich świętych. Bardzo prosimy, by nie odkładać porządków na ostatnia chwilę.
 3.  W tym tygodniu obchodzimy:
  • W czwartek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 4. W przyszłą niedzielę ostatnią października przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia naszego parafialnego kościoła.
 5. Wczoraj grupa naszej młodzieży wraz z ks. Wikariuszem wzięła udział w Sercańskim Czuwaniu Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 6. W tygodniu spotkania grup:
  • Lektorzy w poniedziałek po mszy świętej wieczornej na plebani.
  • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani.
  • Ministranci w piątek o godz. 1600 w kościele.
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani
  • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1000 na plebani
 7. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715, na które zapraszamy całe rodziny. Przypominamy dzieciom o przynoszeniu serduszek z imieniem i nazwiskiem, by można wylosować figurkę Maryi i wraz z całą rodziną modlić się w domu.
 8. We wtorek nabożeństwo do świętego Michała Archanioła o godz. 630.
 9. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii.
 10. W miniony Piątek na Starym Cmentarzu został umieszczony nowy krzyż w miejsce starego już bardzo zniszczonego. Bardzo dziękuję Panom Karolowi i Tomaszowi Radziak oraz Stanisławowi Grucy, Janowi Kmak i Krzysztofowi Szyszce za wykonanie i zamontowanie Krzyża. Nabożeństwo z poświęceniem nowego Krzyża zostanie odprawione podczas procesji w dniu Wszystkich Świętych.
 11. Dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodych do Ptaszkowej 31.10.2021 o godz. 1800 na „Noc Świętych”. W programie Msza święta ze słowem do młodych. Spotkanie z Siostrami zakonnymi ze Zgromadzenia  Franciszkanek Służebnic Krzyża. Wprowadzenie relikwii bł. Matki Róży Czackiej, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Św. Rity i Św. Kingi. Modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa
w nowym tygodniu pracy, zajęć i obowiązków.

0 Comments