L O A D I N G

XXX Niedziela Zwykła (29 października 2023 r.)

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Dzisiaj w Uroczystość Poświęcenia naszej parafialnej świątyni dziękujemy Panu Bogu za nasz Binczarowski kościół – miejsce, które jednoczy nas jako wspólnotę wierzących w Boga.
 2. Dziś od 1400 do 1630 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego.
 3. Na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Różnicowe zapraszamy we wtorek o godz. 1715. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z obrazkami w przyszłą niedzielę 05.11 na Mszę św. o godz. 1100. Po Mszy św. dzieci otrzymają drobne upominki.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • W środę – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarze o godz. 1400. Po procesji Msza św. w kościele. Taca z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zostanie przeznaczona na utrzymanie naszego cmentarza. Bardzo proszę naszych Strażaków o zabezpieczenie drogi przejścia procesji i już dzisiaj im za tę posługę bardzo serdecznie dziękuję. Zostały przygotowane dodatkowe miejsca parkingowe obok istniejącego już parkingu przed ołtarzem polowym. Na nowy parking można wjechać drogą koło Pani Sekuła albo drogą nad rzeką koło kaplicy przedpogrzebowej.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy Cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 7. W czwartek 02.11 we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 700, 915  i 1800. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe.
 8. Odpust zupełny za zmarłych – codziennie za jedną duszę – można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej (spowiedź św.), przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. W dniu 2 listopada ten odpust możemy zyskać także w kościele.
 9. Codziennie Msza św. o godz. 700, zmiana godz. wieczornej Mszy św. od piątku na godz. 1700. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe w dni powszednie podczas adoracji o 1630. W niedzielę wypominki z nieszporami za zmarłych o 1530.  Msza św. w niedzielę o godz. 1600.
 10. W tym tygodniu przypada I Czwartek I Piątek i I Sobota Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych połączona z modlitwą za zmarłych w I Czwartek o godz. 1730. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900. Z racji spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych nie będzie specjalnej spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem.  
 11. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.700 i dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii będzie istniała kolejna Różą Różańcowa dzieci i młodzieży Róża bł. Rodziny Ulmów. Cieszę się bardzo, że i pośród najmłodszych członków naszej Parafii są kolejne osoby pragnące codziennie modlić się na różańcu.
 12. Zapraszamy na spotkanie grup duszpasterskich:
  • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek na godz. 1900 na plebani.
  • Scholę „Boże Nutki” w sobotę na godz. 1100 na plebani.
 13. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione prosimy przynosić do zakrystii.
 14. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Piotrowi Potępa, Stanisławowi Gruca, Krzysztofowi Motyka za pracę przy naszym kościele i na plebani. Bóg zapłać.
 15. Dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodych do Ptaszkowej 31.10.2023 o godz. 1900 na „Noc Świętych”. W programie spotkanie ze Świętymi, konferencja, Modlitwa Uwielbienia, i Apel Jasnogórski.
 16. Dzisiaj w godzinach1000 – 1500 w Binczarowej na stadionie Fundacji Wspierania Młodych Talentów Tadex – Pol na Kawiorach odbędzie się Turniej Charytatywny mający na celu wsparcie Wiktorii z Nowego Sącza w walce z chorobą SMA. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnego kibicowania i wsparcia zbiórki.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście życzymy opieki Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych

i wstawiennictwa Wszystkich Świętych i Błogosławionych.

0 Comments